خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/22 09:16:43
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی با اشاره به اعتبارات اختصاص داده شده به بخش انرژی:

بودجه بخش انرژی در سال آینده ‌نامطمئن و غیرقابل اتکا است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بودجه اختصاص داده شده به صنعت انرژی کشور در سال ۹۲، اظهارداشت:بودجه اختصاص داده شده به بخش انرژی کشور بسیار نامطمئن و غیر قابل اتکاء بوده، چراکه اکثر درآمدهای این صنعت در بودجه ارائه شده توسط دولت از طریق اوراق مشارکت بدست خواهد آمد.
بودجه بخش انرژی در سال آینده ‌نامطمئن و غیرقابل اتکا است سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بودجه اختصاص داده شده به صنعت انرژی کشور در سال 92، اظهارداشت:بودجه اختصاص داده شده به بخش انرژی کشور بسیار نامطمئن و غیر قابل اتکاء بوده، چراکه اکثر درآمدهای این صنعت در بودجه ارائه شده توسط دولت از طریق اوراق مشارکت بدست خواهد آمد. https://cdn.icana.ir/d/019/7969.jpg بودجه,بخش,انرژی,در,سال,آینده,‌نامطمئن,و,غیرقابل,اتکا,است Icana

حسین امیری خامکانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به راه اندازی بورس انرژی، گفت: بورس انرژی راهی شفاف و قابل اطمینان برای ورود بخش خصوصی و دیگر فعالین اقتصادی کشور برای سرمایه گذاری و خرید و فروش صنایع انرژی‌بر کشور است.

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش خصوصی کشور دارای توانمندی‌های بسیاری است، افزود: با توجه به فشارهای خارجی بر روی برخی شرکت‌های داخلی، بخش خصوصی کشور می‌تواند با ورود به عرصه‌های مختلف و همچنین بورس انرژی، بسیار مفید و موثر واقع شود.

وی در ادامه با اشاره به بودجه اختصاص داده شده به صنعت انرژی کشور در سال 92، اظهار داشت: بودجه اختصاص داده شده به بخش انرژی کشور بسیار نامطمئن و غیر قابل اتکاء بوده، چراکه اکثر درآمدهای این صنعت در بودجه ارائه شده توسط دولت از طریق اوراق مشارکتی بدست خواهد آمد.

امیری خامکانی تصریح کرد: راه اندازی و ایجاد بورس انرژی نقدینگی کشور را به فضای سالم رقابت اقتصادی سوق داده، چراکه این بورس شفاف سازی معاملات در بخش انرژی را به همراه خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: استفاده نامحدود از اوراق مشارکت برای کسب درآمد در صنعت انرژی کشور نشان دهنده ضعف بودجه ارائه شده دولت برای سال 92 بوده، چراکه به نظر نمی‌رسد این اوراق قرضه با استقبال مردم مواجه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet