خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/21 15:25:49
سرویس اقتصادی
تاجگردون در واکنش به انتشار اسکناس های 20 هزارتومانی از سال آینده:

بانک مرکزی به اختلال اقتصادی دامن می زند

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به عملکرد ضعیف بانک مرکزی در مسائل اقتصادی کشور گفت: بانک مرکزی در مسائل اقتصادی و ارزی عملکرد مناسبی نداشته، لذا باید اذعان کرد بانک مرکزی به‌اختلال اقتصادی دامن می زند.
بانک مرکزی به اختلال اقتصادی دامن می زند نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به عملکرد ضعیف بانک مرکزی در مسائل اقتصادی کشور گفت: بانک مرکزی در مسائل اقتصادی و ارزی عملکرد مناسبی نداشته، لذا باید اذعان کرد بانک مرکزی به‌اختلال اقتصادی دامن می زند. https://cdn.icana.ir/d/019/25787.jpg بانک,مرکزی,به,اختلال,اقتصادی,دامن,می,زند Icana

غلامرضا تاجگردون در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح بانک مرکزی در خصوص روانه کردن اسکناس‌های درشت به بازار گفت: طرح بانک مرکزی برای تولید اسکناس‌های بیست هزار و پنجاه هزار تومانی و روانه آن به چرخه اقتصادی کشور، قطعا" باعث ایجاد تورمی عمیق در کشور خواهد شد.

نماینده‌ی گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، طرح بانک مرکزی برای تولید اسکناس‌های درشت را غیر منطقی دانست و افزود: بانک مرکزی باید در خصوص این موضوع شفاف‌ترعمل کند، چراکه در شرایط کنونی استفاده از اسکناس‌های درشت منطقی به نظر نمی‌رسد.

وی در پاسخ به این سوال که عمکرد بانک مرکزی در سال جاری را چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار داشت: عملکرد بانک مرکزی در مورد مسائل اقتصادی و ارزی در سالی که رو به پایان است، نامناسب و بسیار ضعیف بود، لذا باید اذعان کرد بانک مرکزی امسال یک اختلال اقتصادی را در کشور ایجاد کرده است.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی از انتشار اسکنانس‌های 20 و 50 هزار تومانی  در صورت موافقت وزارت اقتصاد خبر داده و در این مورد افزود: نیاز به اسکناس 20 هزار تومانی توسط بانک مرکزی اعلام شده و جامعه به شرایطی رسیده است که نیاز به این اسکناس درشت را دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet