پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/01 16:49:57
سرویس فرهنگی
زارعی:

زیبایی‌های استان کهکیلویه و بویر‌احمد چشم گردشگران را خیره می‌کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به زیبایی‌های خدا‌دادی استان کهکیلویه و بویر‌احمد گفت: این استان با توجه به زیبایی‌های طبیعی خود و خون‌گرمی مردم در تمامی‌فصول پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.
زیبایی‌های استان کهکیلویه و بویر‌احمد چشم گردشگران را خیره می‌کند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به زیبایی‌های خدا‌دادی استان کهکیلویه و بویر‌احمد گفت: این استان با توجه به زیبایی‌های طبیعی خود و خون‌گرمی مردم در تمامی‌فصول پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است. https://cdn.icana.ir/d/019/1690.jpg زیبایی‌های,استان,کهکیلویه,و,بویر‌احمد,چشم,گردشگران,را,خیره,می‌کند Icana

غلام‌‌محمد زارعی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مناطق گردشگری استان کهکیلویه و بویر‌احمد گفت: این استان با مساحت 16264کیلومتر مربع در جنوب غربی ایران قرارداشته و از شمال به استانهای اصفهان وچهار محال و بختیاری ، از شرق با فارس، از جنوب با بوشهر واز غرب با خوزستان همسایه است.

نماینده مردم بویر‌احمد و دنا در مجلس شورای اسلامی افزود: استان کهکیلویه و بویر احمد از دو ناحیه گرمسیری و سردسیری تشکیل شده که وجود این دو ناحیه آب و هوایی مناسبی برای این استان رقم زده است.

وی ادامه داد: ناحیه سردسیری استان کهکیلویه‌و بویر احمد  تقریباً نیمی از کل مساحت استان را در بر گرفته است وقسمت شمال وشرق استان را به خود اختصاص داده که  نواحی سردسیری خود به دو ناحیه  سردسیر وسرحد  که سرد تر است تقسیم می شود در این ناحیه میزان بارش برف وباران زیاد بوده واز جنگل های انبوه بلوط، بنه، کیکم، بادام، وسرو کوهی پوشیده شده که  بارندگی از نیمه دوم مهر‌ماه شروع وتا اواخر اردیبهشت  ادامه دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ناحیه گرمسیری استان کهکیلویه و بویر احمد افزود: این  ناحیه بیش از نیمی از کل مساحت استان را در بر گرفته که در جنوب وغرب استان واقع شده ودر مسیر وزش بادهای گرم خوزستان قرار دارد در تابستان آب وهوای گرم وخشک دارد و میزان بارندگی در آن کم بوده  در فصل های پائیز وزمستان آب وهوای ملایم بهاری‌داشته که سبب پوشیده شدن منطقه از  گل وگیاه می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه استان کهکیلویه و بویر‌احمد از مکان‌های دیدنی و تاریخی بسیار برخوردار است تصریح کرد: امامزاده‌ها و آبشار‌های بسیار زیبا از جمله شاهکار‌هایی است که بسیاری از گردشگران را در فصول مختلف به این استان می‌کشاند.

وی با اشاره به امامزاده بی‌بی حکیمه(س) –خواهر امام رضا(ع) در شهرستان گچساران گفت: بقعه امامزاده بی بی حکیمه  به صورت طبیعی در دل کوه ودر حفره ای محفوظ احداث شده که در طول سال وبخصوص در ایام نوروز زیارتگاه عده زیادی از سراسر ایران وحتی کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

زارعی افزود: در نزدیکی امامزاده بی‌بی حکیمه چشمه آب گرمی وجود دارد که زائرین از آن برای شفا‌ی امراض خود استفاده می‌کنند که دارای جاده دسترسی آسفالته بوده وبهترین زمان زیارت وبازدید از این مکان زیارتی سیاحتی، از ابتدای پائیز تا پایان فروردین (به لحاظ شرایط اقلیمی وهوای گرم) می باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به آبشار یاسوج و زیبایی‌های بی‌نظیرش تصریح کرد:این آبشار که ارتفاع آن تقریباً به طول 10 متر می‌رسد یکی از مهمترین جاذبه های طبیعی وتوریستی استان کهکیلویه و بویر‌احمد بوده  که همه ساله پذیرای مهمانان ومسافران زیادی از نقاط مختلف ایران اسلامی است و در کنار آن پارک جنگلی آبشار با امکانات اقامتی پذیرای میهمانان قرار دارد.

وی با یادآوری منطقه حفاظت شده دنا در استان کهکیلویه و بویر‌احمد افزود: یکی از زیباترین عناصر طبیعی استان کهگیلویه وبویراحمد منطقه حفاظت شده دنا بوده  که دارای موزه ای بزرگ از تنوع گیاهان وجانوران وپدیده‌های طبیعی است که  این منطقه کاملاً کوهستانی می‌باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: در کنار همه مکان‌های زیبا و گردشگر‌پذیر استان کهکیلویه و بویر احمد شاید بالاتر از همه این موارد، خونگرمی و مهمان نوازی مردم شریف وبزرگ استان کهگیلویه وبویراحمد است، که به طور حتم هر مسافری از این استان حتی گذر کند، شیفته بزرگ‌منشی ومهمان نوازی مردمان آن خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet