پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/21 18:25:47
سرویس سیاسی
نقوی‌حسینی مطرح کرد:

بررسی بودجه ناجا و وزارت‌خانه‌های دفاع و خارجه در نشست کمیسیون امنیت ملی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برگزاری نشست امروز این کمیسیون با موضوع بررسی بودجه نهادهای نظامی و دیپلماسی، گفت: در نشست امروز، بودجه ناجا و وزارت‌های دفاع، امور خارجه با حضور مسئولان مربوط این نهادها بررسی شد.
بررسی بودجه ناجا و وزارت‌خانه‌های دفاع و خارجه در نشست کمیسیون امنیت ملی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برگزاری نشست امروز این کمیسیون با موضوع بررسی بودجه نهادهای نظامی و دیپلماسی، گفت: در نشست امروز، بودجه ناجا و وزارت‌های دفاع، امور خارجه با حضور مسئولان مربوط این نهادها بررسی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/10562.jpg بررسی,بودجه,ناجا,و,وزارت‌خانه‌های,دفاع,و,خارجه,در,نشست,کمیسیون,امنیت,ملی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جلسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس امروز (دوشنبه 21 اسفند) ماه با موضوع بررسی و ارزیابی بودجه نیروی انتظامی و وزارت‌های دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امور خارجه و با حضور مسئولان مربوط این نهادها برگزار شد.

سیدحسین نقوی حسینی در تشریح جلسه امروز گفت: در ابتدای این جلسه، بودجه پیشنهادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور تقی‌زاده معاون برنامه و بودجه این وزارت و تعدادی از معاونان وی مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تقی‌زاده در گزارش خود با اشاره به موفقیت‌های پرافتخار صنایع دفاعی کشور، برنامه‌ریزی و طراحی حدود 28 گروه فنی و تخصصی در وزارت دفاع برای آمادگی کامل دفاعی کشور را یادآور شد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس نهم، با اشاره به سخنان تقی‌زاده، افزود: دستاوردهای دفاعی کشور امروز در بخش‌های موشکی اعم از زمین به زمین، زمین به هوا، زمین به دریا و برعکس در شرایطی است که هر نوع تهدیدی را در نطفه خفه می‌کند.

نقوی حسینی، گفت: انتظار تقی‌زاده از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و مجلس شورای اسلامی با توجه به بودجه انقباضی سال 92، تأمین بودجه مورد نیاز حوزه دفاع در سال آینده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس نهم، تأکید کرد: پس از توضیحات تقی‌زاده، ردیف‌های اعتباری حوزه وزارت دفاع در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: در ادامه این جلسه، بودجه و اعتبارات وزارت امور خارجه با حضور کمالوندی معاون وزارت امور خارجه و مدیران حوزه مربوط در این وزارت‌خانه بررسی شد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس ادامه داد: کمالوندی گزارشی از عملکرد بودجه سال 91 وزارت امور خارجه ارائه کرد و به اهمیت دستگاه دیپلماسی کشور به ضرورت حضور فعال در عرصه بین‌المللی و ایجاد فضای ارتباطی صمیمی و همکاری متقابل با کشورها از جمله همسایگان و همچنین ضرورت چابکی دیپلماسی کشور برای مقابله با توطئه‌ها و فتنه‌های آمریکایی‌ها و غربی‌ها علیه کشورمان در حوزه سیاست خارجی اشاره کرد که این مهم، نیازمند تأمین اعتبارات مناسب است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با اشاره به گفته‌های کمالوندی، تصریح کرد: کاستی‌های دیپلماسی در عرصه بین‌المللی خودش را نشان می‌دهد. انتظار است که مجلس اقدامات و حمایت‌های لازم جهت تامین اعتبار مورد نیاز را انجام دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: در ادامه این جلسه، بررسی اعتبارات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با حضور تشکری، اشراقی و رفیع‌نیا در دستور کار کمیسیون قرار گرفت. تشکری گزارشی از فعالیت‌های گسترده نیروی انتظامی در حوزه‌های نظام وظیفه، راهنمایی و رانندگی، پلیس امنیت، امنیت حوزه‌ها و صدها ماموریت متنوع دیگر که تنها بخشی از فعالیت‌های گسترده نیروی انتظامی است،‌ ارائه کرد و گفت: همه این ماموریت‌ها نیازمند بودجه و اعتبارات مورد نیاز است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet