هدر اصلی
1387/10/21 13:30:00
سرویس بین الملل

آلیا: تلاش‌های دیپلماتیک تهران، حمایت از غزه را به کل دنیا سرایت داد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تلاشهای دیپلماتیک ایران در مجلس و دولت باعث شد تا حمایت از غزه به کل دنیا سرایت پیدا کند.

"فاطمه آلیا" که در گفتگو با خبرنگار خانه ملت سخن می گفت در ارزیابی از اقدامات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با مسئله غزه خاطرنشان کرد: این تلاش‌ها باعث شد تا کانون دفاع از غزه و جنبش جهانی دفاع از حقوق بشر در سراسر دنیا شکل بگیرد.

نماینده تهران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران وقتی دید که مجامع به اصطلاح حقوق بشری در ارتباط با فجایع صهیونیستی سکوت پیشه کرده و حتی به نوعی از این رفتار حمایت می‌کنند، در پی پیام مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مسئولین به وظایف خودشان عمل کنند، یک جنبش ملی در کشور شکل گرفت و در ادامه دیپلماسی جمهوری اسلامی در منطقه و جهان این پیام را به منصه ظهور رساند.

وی اقدام "هوگو چاوز" رئیس جمهور ونزوئلا در اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از این کشور را ازجمله تاثیرات دیپلماسی جمهوری اسلامی در حمایت از حقوق مردم غزه برشمرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: تلاش‌های تهران برای باز‌دارندگی جنایات صهیونیست‌ها در غزه و در در مرحله بعد در پیشگیری از اقدامات سلطه گرانه آمریکا و اسرائیل در تحقق طرح خاورمیانه بزرگ بسیار مفید و موثر بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet