هدر اصلی
1387/10/21 11:46:00
سرویس بین الملل
ارزیابی نمایندگان از قطع‌نامه شورای امنیت (1)

فلاحت‌پیشه: نفس صدور قطعنامه، برای فلسطین یک پیروزی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اصل صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد برقراری آتش‌بس در غزه را یک پیروزی برای حماس ارزیابی کرد.

"حشمت الله فلاحت پیشه" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به اقدام شورای امنیت سازمان ملل در صدور قطعنامه جهت برقراری فوری آتش‌بس در غزه، اظهار داشت: اصل صدور این قطعنامه فارغ از محتوای آن قطعاً یک پیروزی برای حماس محسوب می‌شود.

وی افزود: صهیونیست‌‌ها از طریق آمریکا همه تلاش خود را بکار می‌بستند تا قطعنامه‌ای صادر نشود اما وقتی شرایط بگونه‌ای پیش رفت که اسرائیل در موقعیتی شبیه جنگ 33 روزه قرار گرفت و ناتوانی صهیونیست‌ها اثبات شد، آمریکا نیز در مقابل صدور قطعنامه مقاومتی نکرد.

نماینده اسلام آباد غرب با تاکید براینکه اصل صدور قطعنامه نشان‌دهنده شکست اسرائیل است، یادآور شد: با توجه به تلاش‌های قدرت‌های بزرگ و حتی برخی کشورهای غربی برای عدم صدور قطعنامه، نمی‌توان انتظار بیشتری از محتوای این قطعنامه داشت.

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: این آغاز روندی مبتنی بر ناکامی سیاست راهکار خشن برای رسیدن به اهداف است که اسرائیل آن را دنبال می‌کند.

وی افزود: صهیونیست‌ها تصور می‌کردند در مقابله با حماس زودتر از پیش بینی خودشان به نتیجه برسند، آنها فکر می‌کردند مردم بی دفاع غزه با وجود محاصره دیگر توان مقاومت را نخواهند داشت اما روند تحولات بگونه‌ای است که موازنه حتی به سود حماس در حال شکل‌گیری است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet