هدر اصلی
1387/10/21 12:51:00
سرویس بین الملل
ارزیابی نمایندگان از قطع‌نامه شورای امنیت (2)

احمدی بیغش: صدور قطعنامه برای نجات رژیم صهیونیستی بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدام شورای امنیت سازمان ملل در تصویب قطعنامه برقراری آتش‌بس در غزه را حرکتی در جهت حمایت از رژیم صهیونیستی ارزیابی کرد.

"محمود احمدی بیغش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به صدور قطعنامه برقراری آتش بس در غزه از سوی شورای امنیت سازمان ملل تصریح کرد: اگر به تاریخ چند ده سال گذشته توجه کنیم، می بینیم در جنگ‌های شش روزه اسرائیل با چند کشور عربی، رژیم صهیونیستی توانست هم به لحاظ نظامی و هم از جهت روانی، کشورهای عربی را به زانو در آورد و خود را برای حاکمان آن کشورها تثبیت کند.

وی افزود: اما امروزه یک عده مردم بی‌دفاع غیر مسلح که هیچ پناهی ندارند در مقابل اسرائیل ایستاده‌اند و تاکنون 15 روز است که به مقاومت خود در مقابل دولت نامشروع اسرائیل که از طرف قدرت‌های بزرگ پشتیبانی می‌شود ادامه داده‌اند.

نماینده شازند خاطرنشان کرد: اسرائیل تصور می‌کرد طی 48 ساعت اول حملات خود، کل غزه را تصرف و فلسطین را تسخیر می کند، اما امروز 15 روز است که رژیم صهیونیستی حتی نتوانسته به کمترین اهداف خود که جلوگیری از پرتاب موشک از سوی فلسطین است دست یابد.

احمدی بیغش گفت: شورای امنیت سازمان ملل این قطعنامه را صادر کرد تا حیثیت آمریکا و اسرائیل بیش از این نرود و همچنین کشورهای مرید اسرائیل نیز نجات یابند. در واقع این قطعنامه صادر شد تا آمریکا و اسرائیل یک راه برون رفت آبرومندانه‌ای از این بحران داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه شکست اسرائیل از هم اکنون اتفاق افتاده است، یادآور شد: همین که مردم مظلوم غزه توانسته اند 15 روز مقاومت کنند بیانگر شکست اسرائیل است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اینکه اسرائیل تصور می‌کند با تخریب زیرساخت‌ها، مردم غزه را نابود خواهد کرد، تصور باطلی است چون مردم غزه هر روز زنده‌تر می‌شوند و مقاومت آنها با دستان خالی نشانگر زنده بودن آنهاست.

نماینده شازند با بیان اینکه دشمن واقعی مردم غزه، بعضی حکام کشورهای عربی هستند، اظهار داشت: مقاومت فلسطین اثبات کرد بعضی سران کشورهای عربی خائن هستند و با سکوت خود از اسرائیل حمایت می‌کنند.

احمدی بیغش با اشاره به رای ممتنع آمریکا به قطعنامه شورای امنیت در خصوص برقراری آتش بس در غزه گفت: آمریکا با رای خود همانند همیشه در جهت حمایت از اسرائیل حرکت کرد و چراغ سبز پررنگی را به اسرائیل نشان داد تا به حملات وحشیانه خود ادامه دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet