خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/10/21 13:51:00
سرویس بین الملل
ارزیابی نمایندگان از قطع‌نامه شورای امنیت (3)

سروری: قطعنامه‌ شورای امنیت بی خاصیت و جانب‌دارانه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل در خصوص برقراری آتش‌بس غزه، قطعنامه‌ای بی خاصیت، غیرالزام آور، جانب‌دارانه و در جهت حمایت از اسرائیل است.

"پرویز سروری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد که خواستار برقراری فوری آتش‌بس در غزه شده است، اظهار داشت: سازمان ملل با این اقدام خود نشان داد سازمانی در جهت منافع قدرت‌ها خصوصاً آمریکا و اسرائیل است.

وی افزود: از زمانی که اسرائیل، مردم مظلوم فلسطین را برخلاف تمام معاهدات بین‌المللی آماج حملات زمینی، هوایی و دریایی قرار داد، شاهد سکوت مرگبار سازمان ملل بودیم و اگر امروز می‌بینیم شورای امنیت در یک اقدام شتاب زده موضوع آتش بس را مطرح کرده دلالت بر آن دارد که مواضع صهیونیست‌ها به شدت مورد تهدید قرار گرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه فلسطین توانسته است از موضع انفعال خارج شود، گفت: این اقدام شورای امنیت سازمان ملل را تنها می‌توان در راستای حمایت از صهیونیست‌ها ارزیابی کرد.

سروری عدم تعیین مجازات برای طرفین استنکاف کننده از آتش‌بس را یکی از دلایل مشکوک بودن این قطعنامه ذکر کرد و اظهار داشت: دقیقاً به همین دلیل است که اسرائیل بعد از صدور قطعنامه شورای امنیت باز هم با همه ظرفیت به حملات خود ادامه می‌دهد.

نماینده تهران تاکید کرد: همه شواهد دال بر این است که این قطعنامه، بی خاصیت، غیرالزام آور، جانب دارانه و در جهت حمایت از اسرائیل است.

وی یاد آور شد: امروز 15 روز است که مردم فلسطین توانسته‌اند مواضع صهیونیست‌ها را به شدت تضعیف کنند که این بیانگر آن است که اگر چه اسرائیل هر روز با آتش بازی‌های خود مردم فلسطین را عزادار می‌کند اما در موقعیت برتر قرار ندارد.

سروری گفت: سکوت سوال برانگیز آمریکا و دادن رای ممتنع به قطعنامه آتش‌بس شورای امنیت نیز بیانگر آن است که اسرائیل در موضع انفعال قرار گرفته است و فلسطین توانسته بار دیگر با مقاومت خود ورق زرین دیگری را در تاریخ مقاومت ثبت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی  و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه استمرار مقاومت، بهترین پاسخ برای مقابله با دشمنی‌های اسرائیل است، گفت: مقاومت مردم فلسطین، چهره مزورانه و نفاق آلود برخی سران کشورهای عرب که مدعی مقابله با اسرائیل بودند را روشن کرد و این جنگ اگر چه خسارات بسیار سنگینی به همراه دارد اما خط مقاومت و سازش را مشخص می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet