هدر اصلی
1387/10/21 14:52:00
سرویس بین الملل
عضو کمیته حقوق بشر مجلس:

باید تشکیلات جدیدی برای دفاع از حقوق ملت‌ها ایجاد شود

عضو کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی گفت: مسلمانان جهان باید به فکر تشکیلات جدیدی برای دفاع از حقوق مردم باشند.

"حسین ابراهیمی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص دلایل عمده تناقض‌های شورای امنیت در برخورد با مسئله نقض حقوق بشر در کشورهای جهان به ویژه در غزه گفت: تناقض در رفتار شورای امنیت و برخورد آن با دیگر کشورها مکرراً مشاهده می‌شود و امر تازه‌ای نیست.

وی افزود: در طول تاریخ شورای امنیت شاهد برخوردهای حساب شده و یا قطعنامه‌های تعیین کننده‌ای نبودیم زیرا همیشه آمریکا این قطعنامه‌ها را خنثی می‌کرد و به نحوی نمی‌گذاشت این شورا جلسه‌ای را تشکیل دهد و یا اگر جلسه‌ای تشکیل می‌شد قطعنامه‌های خنثی و بی‌رنگ و بویی صادر می‌شد.

نماینده بیرجند ادامه داد: باور ما این است شورای امنیت در اختیار آمریکا قرار داد و سیاست‌های آمریکا و لابی‌های صهیونیست‌ها در جهت‌گیری این شورا اثر گذار می‌باشد. زیرا هیچگاه قطعنامه‌ای که بتواند برای مردم بویژه مردم فلسطین راه تازه‌ای باز کند و یا باعث کاهش ظلم و ستم شود صادر نشده است.

وی به قطعنامه اخیر شورای امنیت اشاره کرد و گفت: قطعنامه اخیر نیز هیچ خاصیتی ندارد و هیچ یک از حقوق حقه و خواسته‌های مردم فلسطین را برآورده نمی‌کند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: مسلمانان جهان و  کشورهای عضو غیر متعهد باید به یک حرکت نوین بیندیشند و تشکیلات جدیدی را پایه ریزی کنند که به داد مردم برسد و از حقوق آنها دفاع کند.

وی با اشاره به اقدام اخیر "هوگو چاوز" رئیس جمهور ونزوئلا در اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از خاک کشورش، اظهار داشت: متاسفانه برخی کشورها بویژه کشورهای عربی بقدری منفعلانه و ذلیلانه برخورد کردند که نه تنها سفیر این کشور را اخراج نکردند بلکه مخفیانه با رژیم صهیونیستی ارتباط داشته و چه بسا به آنها کمک نیز کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به همدردی مسلمانان دیگر کشورها با مردم غزه بصورت راهپیمایی و تظاهرات اشاره کرد و افزود: قلب هر انسانی با دیدن فجایعی که در غزه رخ می‌دهد به درد می‌آید. چرا جهان به این سمت و سو رفته و دنیا طلبی و دنیا دوستی اینگونه افراد را تحت سلطه خود قرار می‌دهد که چنین فجایعی بیافرینند.

وی گفت: فریاد همه انسان‌ها در تمام دنیا چه مسلمان و چه غیرمسلمان از دیدن این فجایع بلند است اما متاسفانه برخی کشورهای عرب نه تنها سکوت کردند بلکه اگر صدایی از مردم کشورشان برای همه روی با ملت مظلوم غزه بلند شد آن را خفه کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet