هدر اصلی
1387/10/21 15:44:00
سرویس بین الملل
ارزیابی نمایندگان از قطع‌نامه شورای امنیت (4)

قطعنامه شورای امنیت علیه مردم غزه بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، قطعنامه شورای امنیت در مورد آتش بس در غزه را اقدامی یک جانبه و در محکومیت حرکت مردم غزه ارزیابی کرد.

"عوض حیدرپور شهرضایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به اقدام شورای امنیت سازمان ملل در صدور قطعنامه برقراری آتش بس در غزه و رای ممتنع آمریکا به این قطعنامه اظهار داشت: موضعی که آمریکا اتخاذ کرد در واقع بر ضد مردم غزه و به نفع اسرائیل بود.

وی افزود: به دنبال پیروزی‌ها و مقاومت مردم فلسطین، آمریکا نگران این بود که این جنگ هم سرنوشت جنگ 33 روزه اسرائیل با حزب الله را پیدا کند بنابراین برای حفظ  وجهه اسرائیل و جلوگیری از شکست صهیونیست‌ها به این قطعنامه رای ممتنع داد.

نماینده شهرضا خاطرنشان کرد: ما اطمینان داریم که پیروزی نهایی از آن مردم غزه است و مقاومت فلسطین به ثمر خواهد نشست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اظهارات اوباما مبنی براینکه ایران خطری واقعی برای امنیت آمریکا است، گفت: آمریکایی‌ها در منطقه خاورمیانه بوسیله جمهوری اسلامی ایران تحقیر شده‌اند چون تا قبل از پیروزی انقلاب آنها در منطقه حاکم مطلق بودند اما این حاکمیت با پیروزی انقلاب اسلامی ایران کاملاً برچیده شد.

وی ادامه داد: بنابراین سیاست کلی آمریکا تخاصم و دشمنی با جمهوری اسلامی ایران است و فرقی نمی‌کند که چه کسی به عنوان رئیس جمهور روی کار بیاید لذا پیش بینی می‌شود این مواضع خصمانه توسط رئیس جمهور جدید آمریکا هم مجدداً تکرار شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet