هدر موبایل
1387/10/21 13:19:00
سرویس بین الملل

الهیان: مجمع عمومی سازمان ملل با ناقضین حقوق بشر در غزه برخورد کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع عمومی سازمان ملل باید با قاطعیت و با ایجاد اجماع جهانی در بین نمایندگان کشورهای مختلف با ناقضین حقوق بشر در غزه برخورد کند.

"زهره الهیان" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص دلایل تناقض شورای امنیت در برخورد با مسئله حقوق بشر در دیگر کشورها بویژه در غزه گفت: سازمان ملل سازمانی است که هویت خود را از مردم بدست آورده لذا باید مدافع حقوق ملت‌ها و مردم باشد.

وی افزود: اما متاسفانه آنچه در قضایای اخیر بویژه در غزه شاهد بودیم این است که نوع برخورد شورای امنیت سازمان ملل با این مسئله که مصداق نقض جدی علیه حقوق بشر و حقوق زنان و کودکان است، بسیار تبعیض آمیز بود که این برخورد به نوعی سوال برانگیز است.

الهیان با اشاره به صدور قطعنامه ضعیف این شورا مبنی بر آتش‌بس در غزه ادامه داد: موضع شورای امنیت در صدور این قطعنامه به نوعی متمایل به منافع رژیم صهیونیستی بود؛ البته می‌توان گفت صدور این قطعنامه شاید در اثر فشار افکار عمومی جهان علیه اسرائیل نیز بوده باشد.

وی گفت: معنای دیگر این قطعنامه نیز این است که چون اسرائیل و آمریکا به اهداف خود از حمله به غزه و طرح خود در خاورمیانه دست نیافته‌اند لذا آمریکا هنگام رای گیری در خصوص آتش‌بس در غزه به آن رای ممتنع داد و با آتش بس مخالفت نکرد.

نماینده تهران با اشاره به انتقادات اخیر "بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل متحد از شورای امنیت این سازمان به دلیل عدم اتخاذ تدابیر لازم جهت توقف خشونت در غزه تصریح کرد: این امر نشان می‌دهد شورای امنیت سازمان ملل زیر نظر دبیرکل این شورا اداره نمی‌شود بلکه به نوعی تحت تاثیر و نفوذ آمریکا و اسرائیل می‌باشد.

وی اظهار داشت: همچنین این شورا علی رغم خواست مجمع عمومی سازمان ملل و دبیر کل آن با مشاهده فجایعی که در غزه رخ می‌دهد سکوت اختیار می‌کند و حتی خواستار توقف این خشونت‌ها نمی‌شود.

 عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت: همچنین یونیسف که سازمان تابع سازمان ملل است این نقض حقوق کودکان و زنان را محکوم می‌کند و این نشان می‌دهد مواضع نادرست و سیاست‌های دوگانه شورای امنیت در خصوص آمریکا باعث می‌شود جایگاه این سازمان در افکار عمومی از بین برود.

و ی خاطرنشان کرد: مجمع عمومی سازمان ملل باید با قاطعیت بیشتر و با ایجاد اجماع جهانی در بین نمایندگان کشورهای مختلف با ناقضین حقوق بشر در غزه برخورد کند.

این امر موجب می‌شود که دیگر کشوری مانند آمریکا باعث این نشود که جایگاه سازمان ملل و دفاع از حقوق ملت‌ها در بین افکار عمومی از بین برود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet