هدر موبایل
1387/10/21 11:53:00
سرویس اقتصادی

دلقپوش: تاخیر دولت در تقدیم بودجه، متمم‌های بعدی را در پی دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تاخیر دولت در تقدیم لایحه بودجه به مجلس، موجبات ارائه متمم‌ها و برداشت‌های بعدی از صندوق ذخیره ارزی را فراهم می‌آورد.

"فرهاد دلقپوش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در ارتباط با اولویت‌های اقتصادی در لایحه بودجه سال آینده گفت: ایجاد اشتغال، تامین اعتبارات لازم جهت تکمیل و بهره‌برداری پرژه‌های نیمه تمام، رفاه و تامین اجتماعی، مهار گرانی و تورم از جمله اولویت‌های اقتصادی است که باید در قالب بودجه سال 1388 مورد توجه قرار گیرد.

وی ضمن بیان این مطلب که مشکلات اقتصادی کشورمان ساختاری است گفت: بودجه مناسب برای کشور می‌تواند دسترسی به اشتغال و معیشت و امور رفاهی و اجتماعی مناسبی را برای مردم فراهم آورد.

دلقپوش تصریح کرد: موانع تصویب بودجه مناسب مانع رشد و توسعه کشور می‌شود و تلاش در مجلس این خواهد بود که در تدوین و تصویب لایحه بودجه مشکلات اساسی و عمده حل شده و بتوانیم به معیشت و زندگی در سایه عدالت و رفاه دست یابیم.

عضو کمیسیون اقتصادی با تاکید بر اینکه باید اتکاء به درآمدهای نفتی کم شود گفت: اتکاء به درآمدهای نفتی ما را همیشه در عرصه‌های اقتصادی با چالش مواجه کرده است.

دلقپوش ضمن منطقی دانستن اقدام دولت جهت بستن بودجه سال آینده براساس نفت 5/37 دلار گفت: دولت باید خود را موظف کند که برای تامین کسری‌ها و تامین منابع مالی از طریق اخذ مالیات و همچنین رواج مالیات بر ارزش افزوده اتکاء به درآمدهای نفتی را کاهش دهد.

وی افزود: اتکاء به درآمدهای نفتی با بالا و پایین آمدن قیمت نفت اقتصاد کشورمان را به چالش می‌کشاند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط با تاخیر دولت جهت تقدیم لایحه بودجه سال 88 گفت، قرار بود دولت سریعاً لایحه بودجه سال آینده را به مجلس ارائه دهد اما با تاخیر همراه است که این تاخیر به صلاح نیست.

وی افزود: تاخیر در ارائه لایحه بودجه تعجیل در بررسی آن را به همراه دارد در حالی که در بررسی لایحه بودجه باید همه جوانب در نظر گرفته شود.

"فرهاد دلقپوش" گفت: همین تاخیرهای دولت در تقدیم لایحه بودجه به مجلس است که موجبات ارائه متمم‌ها و برداشت‌های بعدی از صندوق ذخیره ارزی را فراهم می‌آورد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خاتمه خواستار شد که دولت هر چه سریعتر لایحه بودجه را به مجلس ارائه دهد و مجلس نیز کار بررسی لایحه را آغاز نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet