عید سعید فطر
1387/10/22 10:07:00
سرویس صحن

مجلس قانون بیمه محصولات کشاورزی را اصلاح کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه قانون بیمه محصولات کشاورزی را اصلاح کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، براساس این اصلاحیه، به منظور انجام بیمه انواع محصولات کشاورزی درختان، دام، زنبورعسل، کرم ابریشم و آبزیان پرورشی در مقابل خسارت‌های ناشی از سوانح طبیعی و حوادث قهری نظیر تگرگ، طوفان، بادهای گرم موسمی، خشکسالی، زلزله، سیل، سرمازدگی، یخبندان، آتش سوزی، صاعقه، آفات و امراض نباتی عمومی و قرنطینه‌ای، امراض واگیر حیوانی عمومی و قرنطینه‌ای و همچنین ابنیه، تاسیسات، مستحدثات، قنوات، چاه‌های آب کشاورزی و تاسیسات آبیاری فعالیت‌ها و کلیه خدمات کشاورزی و عوامل تولید (ماشین آلات، ابزار و ادوات کشاورزی) در قبال حوادث بیمه‌پذیر اضافه گردید.

در ادامه و براساس اصلاحیه دیگری در تبصره (3) این لایحه هیات مدیره صندوق و یکی از 5 نفر شامل مدیرعامل بانک کشاورزی و یک نفر از هیات مدیره بانک کشاورزی، سه نفر نماینده به معرفی وزیر کشاورزی و تصویب شورای عالی می باشد. همچنین با رای مجلس دولت مکلف شد تا با توجه به بند (ج) ماده (18) قانون برنامه چهارم توسعه ظرف سه ماه پس از تصویب این قانون اساسنامه جدید صندوق بیمه کشاورزی را تهیه، تصویب و ابلاغ نماید.

در اصلاحیه دیگر عنوان صندوق بیمه محصولات کشاورزی به صندوق بیمه کشاورزی، وزیر کشاورزی به وزیر جهاد کشاورزی و شورای مالی به مجمع عمومی تغییر یافت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet