شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/22 10:11:00
سرویس صحن

موافقت مجلس با الحاق یک ماده به قانون مقررات استخدامی سپاه

با رای مجلس لایحه الحاق یک ماده به قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصویب شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه به بررسی گزارش شور دوم کمیسیون اجتماعی در مورد لایحه الحاق یک ماده به قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداختند و این لایحه را با 168 رای موافق و 6 رای مخالف به تصویب رساندند.

براساس ماده واحده لایحه مزبور متن زیر به عنوان ماده (170) مکرر به قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصوب 1370 اضافه می گردد: "مقامات مندرج در ماده (87) می‌توانند در نیرو و یا سازمان مربوط همه ساله به نسبت یک درصد آمار کارکنان جمعی که حداقل بیست و پنج سال تمام سابقه خدمت داشته باشند به متخصصان زبده و شایسته آنان برای یک بار به میزان حداکثر یک ارتقاء حقوقی تشویقی اعطاء نمایند. ارتقاء مزبور صرفاً در محاسبه حقوق طول خدمت موثر بوده و پس از خاتمه خدمت حذف می گردد".

دستور العمل اجرایی این ماده توسط ستاد مشترک سپاه با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تهیه و به تصویب فرماندهی کل نیروهای مسلح خواهد رسید.

لازم به ذکر است براساس ماده(87) قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ترفیع پرسنل با رعایت مواد مندرج در این قانون منوط به تصویب مقامات ذیل می باشد:

الف) پرسنل نظامی تا درجه ستوان دومی و کارمندان تا رتبه 17 در نیروها، فرمانده نیروی مربوطه در ستاد کل توسط رئیس ستاد کل در وزارت توسط وزیر، در ستاد کل سپاه توسط رئیس ستاد کل سپاه و در سازمانهای وابسته توسط روسای سازمانها.

ب) پرسنل نظامی که از درجه ستوان یکمی تا سرتیپ دومی در سپاه توسط فرماندهی کل سپاه، در وزارت و ستاد کل، توسط فرماندهی کل و کارمندان از رتبه (18) و به بالا در سپاه توسط فرماندهی کل سپاه و در وزارت توسط وزیر و در ستاد کل توسط رئیس ستاد کل.

ج) درجه سرتیپی و بالاتر توسط فرماندهی کل.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet