پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/22 11:12:00
سرویس کمیسیون ها

نماینده خوی عدم اعلام وصول استیضاح وزیر بهداشت را غیرقانونی دانست

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول نشدن طرح استیضاح وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را غیرقانونی دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مؤید حسینی‌صدر مؤید حسینی صدر روز یکشنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت: طرح استیضاح وزیر بهداشت حدود یک ماه پیش به هیات رئیسه تقدیم شد اما هنوز اعلام وصول نشده است و این امر غیرقانونی است.

وی افزود: مسئولان وزارت بهداشت برای باز پس گیری امضای نمایندگان استیضاح کننده تلاش می کنند اما علی رغم این تلاش ها استیضاح کنندگان همچنان به برگزاری این استیضاح به دلیل بی کفایتی وزیر و مدیران استانی وی و نیز افزایش هزینه‌های بالای درمان اصرار دارند.

نماینده خوی خاطرنشان کرد: اگر چه طرح استیضاح "کامران باقری لنکرانی" با 44 امضا تقدیم هیات رئیسه شده است اما متقاضیان این طرح بیش از امضا کنندگان آن هستند و از همین رو استیضاح وزیر بهداشت صد در صد در صحن علنی با بیش از 200 رای موافق نمایندگان رای خواهد آورد.

وی با بیان اینکه استیضاح کنندگان تا کنون چند بار نسبت به عدم اعلام  وصول طرح استیضاح وزیر بهداشت تذکر داده اند، گفت: این استیضاح سیاسی نیست و نمایندگان از جناح های مختلف مجلس آن را امضا کرده اند.

گفتنی است طرح استیضاح وزیر بهداشت در 13 محور تنظیم شده است. مشکل بهداشت، مواد غذایی، عدم نظارت کافی بر امور دارویی کشور، کمبود و نیاز شدید مناطق و شهرهای مرزی به بیمارستان و درمانگاه، عدم پرداخت حقوق پزشکان خانواده و آثار سوء آن، عدم اجرای مصوبات استانی از جمله محورهای این طرح می باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet