هدر موبایل
1387/10/22 11:39:00
سرویس سیاسی

کمیسیون امنیت مهلت فارغ التحصیلان برای اعزام به سربازی را یک سال ارتقاء داد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس نظر این کمیسیون مهلت فارغ التحصیلان در مقطع دیپلم تا کارشناسی ارشد برای اعزام به سربازی به یک سال ارتقاء می‌یابد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "عوض حیدرپور" روز یکشنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت: طرح اصلاح موادی از قانون نظام وظیفه عمومی تا یک ماه آینده در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.

وی افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی که این طرح را بررسی می‌کند پیشنهاد کرده است که مهلت فارغ التحصیلان در مقطع دیپلم تا کارشناسی ارشد برای اعزام به سربازی به یک سال ارتقاء یابد.

نماینده شهرضا خاطرنشان کرد: در اصل طرح این مهلت 6 ماه در نظر گرفته شده که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی آن را به یک سال افزایش داده است.

وی همچنین اضافه کرد: این افزایش مهلت برای اعزام به سربازی برای فارغ التحصیلان به منظور جلوگیری از اختلال در برنامه ریزی مربوط به اعزام خدمت وظیفه عمومی در نظر گرفته شده که نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی نیز بر آن نظر تاکید دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز به عنوان یکی از کمیسیون های فرعی بررسی کننده این طرح پیشنهاد کرده که مهلت اعزام برای فارغ التحصیلان دو سال باشد.

وی افزود: طرح اصلاح موادی از قانون نظام وظیفه عمومی ظرف یک ماه آینده در صحن علنی بررسی خواهد شد و برای تعیین زمان مهلت اعزام برای فارغ التحصیلان باید منتظر نظر نهایی نمایندگان مجلس بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet