شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/22 10:52:00
سرویس صحن
با رای نمایندگان صورت گرفت

الحاق صندوق بیمه روستاییان و عشایر به فهرست موسسات عمومی غیردولتی

با رای مثبت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، صندوق بیمه روستاییان و عشایر به فهرست نهادها و موسسات عمومی غیردولتی ملحق شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه به بررسی گزارش شور دوم کمیسیون اجتماعی در مورد لایحه الحاق صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر به فهرست نهادها و موسسات عمومی غیردولتی پرداختند و لایحه مزبور را با 165 رای موافق و 1 رای مخالف تصویب کردند.

براساس ماده واحده این لایحه صندوق بیمه روستاییان و عشایر به فهرست نهادها و موسسات عمومی غیردولتی موضوع قانون فهرست نهادها و موسسات عمومی غیردولتی مصوب 1373 الحاق می‌شود.

همچنین در ادامه بررسی این لایحه پیشنهاد چند تن از نمایندگان مبنی بر الحاق دو تبصره به این ماده واحده مطرح شد و به تصویب رسید.

بر اساس تبصره اول نام صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در ذیل بند (ج) ماده (139) قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 27/11/1380 اضافه می گردد. به موجب این تبصره صندوق مذکور از پرداخت مالیات مستثنی خواهد شد.

همچنین بر اساس تبصره دوم نام صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر به تبصره (2) ماده (64) قانون محاسبات عمومی مصوب 1/6/1366 اضافه می شود. ب موجب این تبصره این صندوق ملزم به برگشت دادن درآمدهای وصولی مصرف نشده به خزانه در پایان هرسال نخواهد بود و می‌تواند این درآمدها را به منظور انجام تعهدات آتی خود به بیمه‌شدگان سرمایه‌گذاری کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet