هدر اصلی
1387/10/22 12:05:00
سرویس صحن

تذکر کواکبیان به در دستورکار قرار نگرفتن طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی نسبت به در دستورکار قرار نگرفتن طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مصطفی کواکبیان" در جلسه علنی روز یکشنبه با استناد به ماده 58 آیین‌نامه داخلی جدید مجلس اظهار داشت: براساس این ماده طرح‌هایی که  در کمیسیون‌ها به هیات رئیسه ارسال شده است باید هر چه زودتر در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: الان 3 ماه است که از بررسی طرح مربوط به قانون انتخابات ریاست جمهوری می‌گذرد. شورای نگهبان این طرح را رد کرد و در شرایطی که ما در آستانه دهمین انتخابات ریاست جمهوری هستیم هنوز این طرح در دستور قرار نگرفته است.

نماینده سمنان خاطرنشان کرد: هدف طراحان این طرح آن بوده که قانون مزبور برای انتخابات دوره دهم آماده شود اما ظاهراً این قانون به انتخابات امسال نمی‌رسد.

وی در بخش دیگری از تذکر خود گفت: با توجه به اینکه ما در آستانه سی امین سالگرد پیروزی انقلاب هستیم شاهدیم که بسیاری از استانداری‌ها عملاً می‌خواهند جریان برگزاری این مراسم خودجوش و مردمی را دولتی کنند.

"محمدحسن ابوترابی‌فرد" در پاسخ به تذکر اول نماینده سمنان گفت: ایرادهایی که شورای نگهبان به طرح قانون انتخابات وارد نموده طبق روال به کمیسیون مربوطه ارجاع شده است.

وی در پاسخ به تذکر دوم این نماینده نیز اظهار داشت: طبیعتاً باید این موضوع مهم برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد انقلاب اسلامی به دست مردم سپرده شود و دستگاه‌های اجرایی به آن کمک کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet