هدر موبایل
1387/10/22 14:59:00
سرویس سیاسی

باهنر: دولت بودجه را تا پایان دی تقدیم مجلس کند

"محمدرضا باهنر" با بیان اینکه از دولت می‌خواهیم تا برای ارائه لایحه بودجه منتظر جواب لایحه تحول نباشد و تا قبل از پایان بهمن لایحه بودجه را تقدیم مجلس کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای بنیاد بیماری‌های خاص در جمع خبرنگاران در پاسخ به اینکه چه تمهیداتی برای رسیدگی به وضعیت بیماران خاص در نظر گرفته شده است گفت: ما دو نعمت مجهول داریم، یکی امنیت و دیگری سلامت و سلامت هم جزء گرانبهاترین چیزهایی است که آدمی حاضر است برای داشتن آن بالاترین هزینه‌ها را در نظر گیرد.

وی افزود: مقداری از این هزینه برای بیماران مقدور است ولی بخش اعظمی از آن برای درمان ایده‌آل وجود ندارد.

باهنر در ادامه اظهار داشت: هر انسانی علاقه‌مند است تا سلامت خود را باز بیابد و ما باید تلاش کنیم تا دولت امکاناتی را فراهم کند که این امکانات به کمک این بیماران ویژه برود و مهمتر از آن امکانات دیگری فراهم کند برای جلب کمک مردم زیرا حکومت و دولت در انجام این کار به تنهایی نمی‌توانند موفق باشند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه ساخت بیمارستان در فرهنگ عمومی و دینی ما ایرانیان گفت: این اقدام جزء اولین حرکت‌های خیرخواهانه است خصوصاً کمک به درمان بیماران ویژه‌ای که دسترسی آنها به درمان کم است.

وی رشد بنیاد بیماری‌های خاص را قابل توجه خواند و گفت: این مرکز افراد زیادی را تحت پوشش قرار داده است ولی باید تلاش کرد تا به این بخش یک رسیدگی ویژه شود.

باهنر در مورد اعزام بیماران سرطانی به خارج کشور نیز گفت: ما از نظر امکانات درمانی در کشور سطح بالایی داریم به آن معنا که متخصصین ما نه تنها برای خاورمیانه بلکه بعضاً برای اروپا نیز حرف‌های جدی دارند تا جایی که برخی از متخصصین ما شهرتشان در اروپا بیش از داخل کشور می‌باشد.

وی ادامه داد: با توجه به اطلاعاتی که در این خصوص دارم برای درمان هیچ بیماری، نیازی به اعزام بیمار به خارج نداریم شاید در جایی کمبود وسایل باشد ولی کمبود نیروی انسانی وجود ندارد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه مجلس برای کاهش مشکلات مردم برای درمان چه برنامه‌ای در نظر دارد گفت: هزینه کردن برای درمان نهایت ندارد، یعنی ممکن است یک بیمار در مرحله‌ای با 100 هزارتومان شفاء پیدا کند و در مرحله‌ای دیگر با 10 میلیون تومان و الی آخر. اینکه بگوییم با هزینه کردن می‌توان همه بیماری‌ها را درمان کرد برخلاف سنت الهی است.

وی افزود: با این حال ما با دو مشکل مواجه هستیم: اول عدم بهره‌وری مناسب بودجه و دیگر اینکه دولت می‌تواند خریدار خدمت باشد به آن معنا که مردم خدمات را ارزانتر ارائه کنند و دولت با بهره‌وری بیشتری از بودجه خود استفاده کند.

در ادامه باهنر در مورد وضعیت طرح هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: کمیسیون ویژه رسماً بررسی لایحه را از ابتداء هفته آغاز کرده است و از دولت می‌خواهیم تا برای ارائه لایحه بودجه منتظر جواب لایحه تحول نباشد چرا که خیلی دیر شده و تا قبل از پایان بهمن لایحه بودجه را تقدیم مجلس کنند.

وی خاطرنشان ساخت: با آمدن لایحه بودجه لایحه تحول از دستور کار خارج نخواهد شد و ما هر دو را به صورت موازی دنبال خواهیم کرد.

نماینده تهران در خصوص اجماع اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت: شخص رئیس جمهور در بین اصولگرایان هم موافق جدی وهم مخالف جدی دارد و این به آن معنانیست که اگر آقای احمدی نژاد رئیس جمهور نشود اجماع بوجود می آید بلکه چه ایشان کاندیدا باشند و چه نباشند اجماع صد در صدی بین اصولگرایان وجود نخواهد داشت زیرا عده‌ای می‌گویند رئیس جمهور فعلی باشد و لاغیر و عده‌ای دیگر با این امر مخالفند حال آنکه ما تلاش می‌کنیم لایه میانی را در نظر بگیریم و ما اینگونه فکر می‌کنیم که انتخابات دوره دهم بیش از آنکه شخص محور باشد باید برنامه محور باشد.

باهنر در مورد اینکه بین اصلاح طلبان و اصولگرایان آیا رقابت است یا ستیز گفت: قطعاً رقابت بر فضا حاکم است ولی چون ما حزب مشخص و شناسنامه دار نداریم گروه های سیاسی تحت عنوان جبهه با یکدیگر صحبت می‌کنند و جبهه نیز تحت کنترل نیست زیرا سازمان منسجم و شناسنامه دار نیست و شاید برخی اتفاقات رخ دهد ولی لایه های عقلانی اصلاح طلب و اصولگرا بایکدیگر تنها رقابت دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet