خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/10/22 16:25:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسوولان اجرایی کشور

"حسن غفوری‌فرد" عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی جلسه علنی روز یکشنبه نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خانه ملت، جزییات تذکرات قرائت شده به این شرح است:

- تذکر محمدی نماینده مریوان به رییس جمهور در خصوص  لزوم اعلام علت عدم ارائه به موقع لایحه بودجه قبل از 15 آذرماه.

- تذکرات ذاکر نماینده‌ ارومیه به رییس جمهور در خصوص  دستور تسریع در اجرای قانون خدمات کشوری و نظام هماهنگ پرداخت حقوق به خصوص برای نظامیان و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  اعلام علت لغو حکم معلم تربیت بدنی و حذف ورزش از مقاطع ابتدایی کشور.

- تذکرات ثروتی نماینده بجنورد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  ‌اجرای تصمیمات و موافقت‌های قبلی برای تخصیص سه رشته تحصیلی کارشناسی ناپیوسته، آموزشکده‌ برای خواهران بجنورد و به وزیر علوم و تحقیقات در خصوص  لزوم تخصیص 10 میلیارد تومان برای احداث و توسعه دانشگاه بجنورد و اجرای مصوبات سفر اول و دوم هیات دولت در استان و اجرای اصل 48 قانون اساسی.

- تذکر اسماعیلی نماینده گرمی به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص  رسیدگی به ضعف مدیریت در بانک‌های کشاورزی شهرستان گرمی.

- تذکر فلاحت‌پیشه نماینده اسلام آباد غرب به وزیر اقتصاد در خصوص  ارائه گزارش عملکرد دولت در فروش یا واگذاری سهام در قالب اصلاح اصل 44 قانون اساسی و میزان تاثیر آن در توسعه اقتصادی کشور.

- تذکرات قادری نماینده شیراز به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص  لزوم ابلاغ مصوبه مقام معظم رهبری مبنی بر پرداخت صد در صد سپرده‌ها به عنوان تسهیلات توسط بانک‌های استان فارس و به وزیر مسکن در خصوص  تسریع در احداث بیمارستان‌های مصوب سفر اول هیات دولت به استان فارس.

- تذکر امینی نماینده کرمانشاه به وزیر راه و ترابری در خصوص  رسیدگی فوری به علت عدم شروع عملیات‌ 4 خطه کردن جاده‌ کرمانشاه به کامیاران.

- تذکر حسینی نماینده نیشابور به وزیر راه در خصوص  رسیدگی جدی و تخصیص اعتبارات لازم برای اداره راه و ترابری نیشابور.

- تذکر مفتح نماینده رزن به وزیر بازرگانی در خصوص  افزایش سهمیه آرد نانوایان شهرستان رزن و حل مشکلات حاد مردم از کمبود نان.

- تذکر اسدی نماینده مشکین شهر به وزیر بازرگانی در خصوص  رسیدگی به وضعیت کمیت و کیفیت آرد و نان مشکین‌شهر.

- تذکر امیری نماینده زرند به وزیر تعاون در خصوص  رفع مشکل نیروی انسانی نمایندگی تعاون شهرستان کوهبنان و ارتقاء آن به اداره.

- تذکر سپه نماینده پارس‌آباد به وزیر صنایع در خصوص  ضرورت خرید پنبه تولید داخلی توسط کارخانجات ریسندگی.

- تذکرات کرمی نماینده سنندج به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص  بررسی علت عدم رعایت استمهال وام‌های کشاورزی استان کردستان به خصوص در شهرستان دیوان دره و به وزیر مسکن در خصوص  ‌لزوم اختصاص ردیف جداگانه برای اعمال مفاد ماده 11 قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در 262 روستای سنندج، دیوان دره و کامیاران.

- تذکر اکبریان نماینده کرج به وزیر مسکن در خصوص  رسیدگی به مشکلات شهرک کیان مهر کرج.

- تذکر جلالیان نماینده دیر یه وزیر رفاه در خصوص  تسریع در تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان تامین اجتماعی بخش عسلویه.

- تذکرات افشاری نماینده داراب به وزیر بازرگانی در خصوص  رسیدگی به وضعیت نابسامان واحدهای نانوایی در شهرستان داراب و زرین دشت و به رییس جمهور در خصوص  دستور جلوگیری از واردات پنبه، ‌ذرت و مرکبات در فصل برداشت

- تذکر یوسف‌نژاد نماینده ساری در خصوص  دستور تصویب شرح تفصیلی و اختیارات شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و تصویب آیین نامه قانون مدیریت خدمات کشوری و رعایت ماده 16 قانون ساماندهی و حمایت و تولید و عرضه مسکن برای پرداخت به شهرداری و هم‌چنین پیش‌بینی اعتبار برای طرح‌های سفر دوم هیات دولت در بودجه 88 مربوط به شهرستان ساری، همچنین رسیدگی به مصوبات سفر اول هیات دولت.

- تذکرات طاهرخانی نماینده تاکستان به رییس جمهور در خصوص  دستور رسیدگی به نحوه برخورد رییس سازمان محیط زیست با فرزندان شهدا و ایثارگران و به وزیر کشور در خصوص  جلوگیری از ادامه خدمت نیروهای بازنشسته در آن وزارت با توجه به آمار بالای بیکاری در کشور.

- تذکر شجاعی کیاسری نماینده ساری به وزیر کشور در خصوص  ارتقای مرکز دهستان و بخش‌های فرح‌آباد، جام خانه، اسالم و هولا به شهرستان ساری و به وزیر بهداشت در خصوص  اصلاح و خارج کردن شهرستان ساری از لیست مناطق برخوردار برای بهره‌مندی از پزشکان متخصص مناطق محروم.

- تذکر علیخانی نماینده قزوین به وزیر راه در خصوص  تخصیص اعتبار ویژه برای بهسازی و آسفالت جاده زیاران به روستای کزلک بخش مرکزی آبیک و هم‌چنین تامین اعتبار ویژه برای تسریع در بهسازی و آسفالت مسیر روستاهای قدیم آباد به فارسیان استان قزوین.

- تذکر ترابی نماینده شهرکرد به وزیر نفت در خصوص  اعلام علت عدم گازرسانی به روستاهای شورآب کویر و کم جنگل با توجه به برقراری گاز در روستاهای همجوار.

تذکرات تامینی نماینده رشت به وزیر راه در خصوص  اعلام علت تاخیر در تکمیل راه‌آهن قزوین و رشت و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص  بازنگری و دقت لازم در کتاب‌های آموزش‌ انگلیسی در آموزشگاه‌ها.

- تذکر حسینی نماینده پاوه به وزرای جهاد کشاورزی و اقتصاد در خصوص  پیگیری استرداد اموال بیت المال که در مزایده‌های شورای شرکت کشت و صنعت و مجتمع گاوداری با قیمتی نازل به فروش رفته است.

- تذکر دستغیب (فخرالدین) نماینده شیراز به وزرای کار و صنایع و معادن در خصوص  بررسی و رفع مشکلات شرکت صنایع شیمیایی فارس و اخراج تعدادی از نیروی بسیجی و جانبازان شاغل.

- تذکر کواکبیان نماینده سمنان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص  در مورد فعال کردن رایزنی‌ها فرهنگی در موضوع غزه.

- تذکر نریمان نماینده بابل، نجف‌نژاد نماینده بابلسر و تامینی نماینده رشت به وزرای بازرگانی و جهاد کشاورزی در خصوص  جلوگیری از ورود و توزیع برنج خارجی تا زمان فروش کامل برنج‌های داخلی ذخیره شده در انبارها که موجب نگرانی و ایراد خسارات عمده به کشاورزان شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet