هدر اصلی
1387/10/22 17:18:00
سرویس سیاسی

جلالی سفر لاریجانی به مصر را تکذیب کرد

مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تکذیب خبر سفر "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی به مصر گفت: چنین سفری اصلاً در برنامه‌های کاری آقای لاریجانی نبوده است.

"کاظم جلالی" در جمع خبرنگاران پارلمانی تصریح کرد: در اجلاس اندونزی قرار شد که تروئیکای بین المجالس آسیایی به برخی از کشورهای همسایه فلسطین مسافرت داشته باشد و برای رفع حصر از غزه کوشش کند.

جلالی افزود: یکی از کشورهای مقصد مصر بود که قرار شد سه رئیس مجلس به مصر سفری داشته باشند اما با توجه به شرایط کنونی صلاح ندانستند که این سفر انجام شود.

وی با اشاره به حضور خود در سفر اخیر رئیس مجلس به سوریه، لبنان، اردن، ملاقات‌های انجام شده در این سفر را خوب ارزیابی کرد و افزود: هماهنگی میان تروئیکای مجالس آسیایی، مناسب بود و نامه‌هایی به دبیر کل سازمان ملل، رئیس بین المجالس آسیایی و آفریقایی و آمریکای لاتین نوشته شد.

کاظم جلالی گفت: جریان مقاومت امروز در غزه از روحیه و توان مقاومت خوبی برخوردار است.

و ی با تاکید بر اینکه مهمترین موضوع در این زمینه بازگشایی دروازه رفح است، خاطرنشان کرد: اگر دولت و ملت مصر در یک هماهنگی مشترک بکوشند تا گذرگاه رفح را بگشایند امکانات انسانی و دارویی به غزه وارد خواهد شد.

جلالی با اشاره به اجلاس آتی بین المجالس اسلامی در ترکیه گفت: تا کنون 15 رئیس مجلس، 6 نایب رئیس  و بیش از 25 هیات از کشورهای اسلامی برای حضور در این اجلاس اعلام آمادگی کرده‌اند

وی اظهار داشت: البته 9 کشور در کمیته اجرایی این اجلاس عضویت دارند اما دیگر کشورهای اسلامی هم از برگزاری این اجلاس استقبال کرده اند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet