هدر موبایل
1387/10/22 15:42:00
سرویس کمیسیون ها

آغاز به کار فراکسیون بیماری‌های خاص در مجلس

فراکسیون بیماری‌های خاص همزمان با آغاز به کار نمایشگاه دستاوردهای بنیاد بیماری‌های خاص در مجلس شورای اسلامی رسماً آغاز به کار کرد.

"سیدنجیب حسینی" رئیس این فراکسیون در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص محورهای فعالیت این فراکسیون گفت: اولین محور فعالیت فراکسیون این  است که وضعیت نیازهای بیماران خاص را در سطح کشور مشخص کنیم و ببینیم این نیازمندی‌ها از دولت و جامعه چیست.

وی افزود: پس از مشخص شدن این نیازها باید دید چه سیستم‌هایی بر حسب وظیفه‌ای که دارند باید این خدمات را ارائه کنند.

حسینی اظهار داشت: دستگاه‌هایی که قرار است این خدمات را ارائه کنند باید تقسیم کار داشته باشند ضمن اینکه باید دید واقعاً چه نیازها و حمایت‌های قانونی این قشر نیاز دارد.

رییس فراکسیون بیماری‌های خاص با بیان اینکه تنها بحث اعتباری و مالی مطرح نیست،‌تصریح کرد: خلاهای قانونی نیز وجود دارد و ما باید بتوانیم خلاهای قانونی را با تصویب قوانین مناسب پوشش دهیم و حتی قوانینی را که نیاز به اصلاح دارد اصلاح نماییم و بتوانیم یک مدیریت یکپارچه را برای دفاع از این افراد که نیاز به کمک ویژه دارند را در قوانین ببینیم.

وی تاکید کرد: همچنین باید نیازهای مالی این قشر را متناسب با شاخصه‌های موجود در کشور ارتقاء دهیم تا افرادی که دارای بیماری خاص هستند حداقل دغدغه‌های بزرگ‌تر از بیماری را در ذهن نداشته باشند.

نماینده مینودشت تعداد اعضاء این فراکسیون را 50 نفر خواند و گفت: طی روزهای آتی اعضاء هیات رئیسه نیز معین خواهند شد.

حسینی در خصوص تاثیر فراکسیون در روند تعیین بودجه برای بیماری‌های خاص گفت: وقتی فراکسیون 50 عضو دارد اگر اطلاعات خوب و موثر منتقل شود می‌تواند در دریافت بودجه مناسب برای سال 88 تاثیرگذار باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet