هدر موبایل
1387/10/22 13:36:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

آلیا خواستار محاکمه رژیم صهیونیستی در دیوان کیفری بین‌المللی شد

"فاطمه آلیا" گفت: در این مقطع وظیفه دادستان دیوان کیفری بین‌المللی است که به محاکمه اشغالگران صهیونیستی به جرم محاصره ناجوانمردانه غزه و ممانعت از ارسال دارو، سوخت و غذا و دارو به غیرنظامیان بپردازد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یک‌شنبه مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشادت‌های حضورت زینب کبری (س) گفت: از این بانوی با عظمت به عنوان شیرزن حماسه‌ آفرینی که با نهضت زینبی عناصر قیام حسینی و فرهنگ عاشورایی را ماندگار کرد در طول تاریخ یاد می‌شود.

وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه اظهار داشت: امروز که غزه کربلاست و فلسطینیان در آتش کینه خونخواران صهیونیستی می‌سوزند و شلاق می‌خورند، این طنین نطق آتشین و دلنشین زینب (س) است که جهانی شده و در اعماق وجود نیک‌اندیشان رسوخ کرده است که ای یزیدیان مکر و حیله خویش را به پایان و کوشش خود را به انجام رسان، اما به خدا سوگند که نام ما را از صفحه روزگار نمی‌توانید حذف کنید.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه اظهار داشت: امروز سران رژیم صهیونیستی و دولتمردان نادان آمریکایی و برخی سران خود فروخته عربی در محکمه وجدان بشریت محکوم هستند.

آلیا افزود: امروز شورای امنیت سازمان ملل و مدعیان دروغین دفاع از حقوق بشر و برخی مدعیان مسلمانی که سیاست خفقان را در پیش گرفته‌اند، متهم هستند و این ملت‌ها هستند که بیدار شده و فریاد عدالت‌خواهی سر می‌دهند.

وی با بیان اینکه امروز هولوکاست واقعی در غزه در حال وقوع است گفت: مقاومت حماس به عنوان جنبش فلسطینی پیروز است و با قدرت شکست‌ناپذیر ایمان در برابر صهیونیست‌های بزدل و مجهز به مدرن‌ترین تسلیحات و بمب‌های فسفری ایستاده و برتری دارد، حتی 325 کانتینر سلاح و تجهیزات جنگی اخیر حامیان آمریکایی نیز در مقابل سلاح دین و ایمان و مقاومت عاجز است.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به شهدا و مجروحان غزه در اثر جنایات رژیم صهیونیستی گفت: بیش از 800 شهید و 4 برابر آن مجروح و معلول که اکثر آنها کودکان و زنان بی‌دفاع هستند، سندی زنده مبنی بر جنایات جنگی علیه بشریت است و در این مقطع وظیفه دادستان دیوان کیفری بین‌المللی است که بر اساس مقدمه اساسنامه و نیز مواد 6 تا 9 آن موضوع را بررسی کند و به محاکمه اشغالگران صهیونیستی به جرم محاصره ناجوانمردانه غزه و ممانعت از ارسال دارو، سوخت و غذا و دارو به غیرنظامیان بپردازد.

آلیا در ادامه اظهار داشت: در عرصه‌ صلح‌طلبی و عدالت‌خواهی جمهوری اسلامی ایران در مقابل ملت‌ها سربلند است؛ چراکه در جریان حملات وحشیانه و خشونت علیه زنان و کودکان توسط صهیونیست‌ها پیام حرکت ‌بخش رهبر معظم انقلاب، حماسه‌ جهانی دفاع از حقوق‌بشر را با بصیرت ‌بخشی به ملت‌ها رقم زده است.

وی با اشاره به پام مقام معظم رهبری در واکنش به جنایات رژیم صهیونستی در نوار غزه گفت: در پی فرمان رهبری، دیپلماسی پارلمانی فعال شد و مکاتبات و مطالبات و رایزنی‌ها با شخصیت‌های موثر کشورها انجام شد و رئیس و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اقدام مفیدی را به عمل آورند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: احمدی نژاد رئیس جمهور انقلابی نیز با اعزام 22 نفر از اعضای هیئت دولت به عنوان سفیران صلح به کشورهای جهان در زمینه‌ دفاع از مظلوم نقش‌آفرینی کردند که همگی شایستگی تقدیر و تشکر است و برخی آثار آن از جمله اقدام رئیس‌جمهور انقلابی ونزوئلا در اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از کشورش مشهود است.

آلیا خواستار نامگذاری هشتم دی‌ماه به عنوان روز ملی حمایت از حقوق بشر توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی شد.

وی با بیان اینکه در این روزها با گرامیداشت اقدام منتظر الزیدی، مردم صلح‌طلب جهان باید با لنگه کفش‌های خود بوش را تا زباله‌دان تاریخ بدرقه و سپس محاکمه کنند گفت: باید میادین شهرهای جهان وعد‌ه‌گاه بدرقه‌کنندگان تاریخی بوش شود تا عبرتی برای جانشین او، اوباما باشد که اگر تغییر وعده داده شده انتخاباتی خود را در سیاست‌های داخلی و خارجی محقق نکند به زوی به سرنوشت بوش گرفتار خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به ابلاغ سیاست‌های برنامه‌ پنجم توسعه به رئیس جمهور اظهار داشت: ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه پنجم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چراکه دومین گام در جهت نیل به اهداف چشم‌انداز 20 ساله با پیشرفت و عدالت در همه زمینه‌ها ‌بویژه در حوزه فرهنگ، زنان، خانواده، سلامت و ایجاد صندوق توسعه، تلاش برای تغییر ساختار سازمان ملل متحد و محرومیت‌زدایی است.

آلیا ابراز امیدواری کرد که با همکاری دولت و مجلس قانونی موثری تقدیم ملت شود و 30 سالگرد پیروزی انقلاب با دستاوردهای درخشان‌تری قرین شود.

وی با بیان اینکه برخی از روی کینه یا حسد و هوای نفس پروژه عبور از احمدی‌نژاد را در دستور کار قرار داده‌اند، گفت: دولت باید به شعارهای مهرورزی و خدمت به بندگان خدا، پیشرفت و عدالت‌ گستری همت گماشته و برکات سفرهای استانی و تدابیر منتهی به کاهش قابل توجه قیمت مسکن و نیز اهتمام به تحول اقتصادی و رفع مشکلات محرومان و مستضعفان به مقبولیت و محبوبیت این دولت افزوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet