خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/10/22 14:19:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نکونام: رهنمودهای رهبر انقلاب درباره برنامه پنجم چراغی روشن فراروی مجلس است

"محمد ابراهیم نکونام" گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری در تصویب و ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه را چراغی روشن فراروی نمایندگان برای برای بررسی طرح تحول اقتصادی دولت است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یک‌شنبه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهنمودهای مقام معظم رهبری در تصویب و ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه، چراغی روشن فراروی نمایندگان است تا بوسیله آن به لایحه طرح تحول اقتصادی دولت نگریسته و با رعایت حال محرومین جامعه، آن را بررسی کنیم.

وی با اشاره به وظیفه سنگین نمایندگان مجلس در بررسی منافع و مضرات طرح‌‌ها افزود:‌ آرای نمایندگان باید عالمانه باشد که اگر چنین نباشد گناه آن گریبانگیرمان خواهد شد.

نکونام گفت: اکثر نمایندگان اهل روستا بوده و همه آنها موکلینی از روستا دارند، اما روستاهای ما در حال نابودیست و درآمد مردم تکاپوی زندگی را نمی‌دهد.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس ضمن اشاره به وضعیت روستاها در مناطق توسعه یافته، تصریح کرد: مردم این روستاها با روی‌آ‌وری به کشاورزی، دامداری، مرغداری و حتی زنبورداری امرار معاش می‌کنند.

نکونام افزود: صنوف در کشور ما در حال نابودی‌اند و خشکسالی و بی‌توجهی مسئولین در جبران خسارات وارده و حتی تمدید وام‌ها آنها را در معرض نابودی قرار داده است.

وی نداشتن فراکسیون روستاها در مجلس را تاسف‌آور توصیف کرد و افزود: بی‌سر و سامانی بانک‌ها و تصمیمات متضاد سبب نابودی ‌سرمایه‌‌گذاران در صنعت ‌است.

این نماینده مجلس گفت: سرمایه‌گذاران هستی خود را فروخته و به سرمایه‌گذاری صنعتی روی آورده‌اند و با نداشتن سرمایه در گردش با عدم تعهد بانک‌ها و دولت روبرو گشته و در آستانه نابودی‌اند و اگر امروز مجلس به حال آنها فکری نکند یقین بدانید فردا دیر است.

نکونام ضمن قدردانی از رهبر معظم انقلاب، دولت و ملت ایران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، از مجلس به علت مکلف نکردن دولت در تجدیدنظر در روابط با حامیان رژیم صهیونیستی گله کرد و افزود: مگر چه منفعتی از حامیان این رژیم نصیب ما می‌شود که حمایت مصر و عربستان از این همه جنایات رژیم صهیونیستی ما را وادار به تجدیدنظر در روابطمان نمی‌کند.

وی در پایان با اشاره به موضوع ربوده شدن امام موسی صدر در لیبی، این کشور را مسئول مفقود شدن امام موسی صدر و همراهانش دانست و افزود: جای تاسف است که در مجلس به لایحه دولت در انعقاد قرارداد با لیبی رای مثبت دادیم و ای کاش اینچنین نمی‌شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet