عید سعید فطر
1387/10/22 12:52:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده دشت آزادگان و هویزه: راه ملت ایران راه امام حسین(ع) است

نماینده دشت آزادگان و هویزه با اشاره به ارزش‌های حادثه عاشورا گفت: قطعا ملت ایران به حول و قوه الهی پیروز است چون راه آن راه امام حسین(ع) است.

"هاشم سواری" ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یک‌شنبه مجلس شورای اسلامی افزود: آیا این خورشید حق کافی نیست که به تاریک اندیشان، همان سران استکبار روشنایی بخشد و آنان را از تلاش برای کشتن حق و خاموش کردن نور عدالت باز بدارد، مگر ندیدند دقیق‌ترین و علمی‌ترین نقشه‌های نظامی و پیشرفته‌ترین ادوات رزمی در راستای آزاد کردن جاسوسانی در لابه‌لای وزش طوفانی به اوج ناکامی و ناکارآمدی به رسوایی کشیده شد.

نماینده دشت آزادگان ادامه داد: آیا ندیدند اسراییل غاصب چگونه در مقابل مقاومت و پایداری جوانان لبنان در جنگ 33 روزه شکست خورد؟ آیا نمی‌بینند چگونه مردم مقاوم غزه در برابر تجاوزات بی‌شرمانه صهیونیست‌ها و سکوت خفت‌بار حکام کشورهای عربی به استقامت و پایداری خود ادامه می‌دهند. زورگویان می‌خواهند ملت‌های مسلمان را با محاصره اقتصادی و تهدید و ارعاب ناچار به تسلیم کنند، ‌ملت‌هایی که خون شهیدانشان تجلی‌گاه مکتب آنها و شهادت در راه خدا آرمان آنان است.

نماینده دشت آزادگان تصریح کرد: استکبار جهانی آنگاه که خود را در برابر پاسداران و مدافعان مسلح به عقیده و میهن‌پرست عاجز و ناتوان می‌بیند و از کارآیی و پیشرفته‌ترین ابزار جنگی خود ناامید می‌شود به زشت‌ترین حربه روی آورده و ملتی را از بدیهی‌ترین امکانات معیشتی آب، نان، برق و دارو محروم می‌سازد، اما نتیجه‌ای جز خشم جهانیان و انتقاد کشورهای غیر وابسته به مشاهده نمی‌کند.

عضو کمیسیون انرژی گفت: ملت مومن و معتقد ایران در عرصه‌ داخلی به تحول عظیم دست یافته و در سایه قرآن و خدمات بشردوستانه مسوولان در تمام زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، آزادی فردی اجتماعی و روابط فرهنگی گام‌های بلندی برداشته است.

سواری با اشاره به مشکلات منطقه خود گفت: این مردم عموما اقشار محروم هستند و وضعیت آنان نسبت به دوران پیش از انقلاب دگرگونی محسوس و انکار ناپذیری یافته، اما در مقایسه با دیگر استان‌ها که توجهات بی‌دریغ مسوولان از بدو انقلاب تاکنون موجب رشد این استان‌ها گردیده، فاصله زیادی دارد.

سواری گفت: افزایش آمار بیکاری خصوصا در قشر جوان حقیقت تاسف‌باری است که نمی‌توان آن را انکار یا فراموش کرد و اگر از روی سهل‌انگاری از کنار آن بگذریم خیانت بزرگی در حق مردمان کرده‌ایم، مردمانی که در هشت سال دفاع مقدس با تقدیم هزاران شهید و مفقودالاثر از مرزهای میهن جانانه دفاع کردند و اینک اسیر زنجیره‌های فقر هستند.

وی با اشاره به این‌که در اثر جنگ بسیاری از زیرساخت‌های اقتصاد جامعه از بین رفته است، گفت:‌دولت‌های گذشته با توجه به شرایط نستوه پس از جنگ نتوانستند در این منطقه به شکل اساسی و کلان سرمایه‌گذاری کنند و به دلیل عدم استفاده صحیح از اعتبارات زمان بازسازی و اختصاص نیافتن اعتبارات ویژه برای بازسازی کار اساسی نشده است و به دلیل عدم نظارت کافی از سوی مسوولان در زمان بازسازی بیشتر روستاهای هویزه و دشت آزادگان مظلوم واقع شده‌اند، به طوری که از کم‌ترین سهمیه‌ بازسازی محروم مانده‌اند.

این عضو کمیسیون انرژی اعلام کرد: از دولت عدالت محور می‌خواهم با مهروزی‌های خود اعتبارات ویژه‌ای را برای بازسازی این استان‌ها و شهرهای آسیب‌دیده اختصاص دهد. چرا که وجود پدیده ناپسند بیکاری قابل تحمل نیست.

وی در ادامه به برخی ظرفیت‌های موجود در دشت آزادگان و هویزه اشاره کرد و گفت: وجود نفت در منطقه امید کار را به جوانان می‌دهد، اما پیمانکاران شرکت‌های نفتی از نیروهای بومی استفاده نمی‌کند و کارکنان بومی مزایا و حقوق کافی دریافت نمی‌کنند.

سواری با اعلام درخواست استقرار شرکت بهره‌برداری و تاسیس پالایشگاه در منطقه گفت: مردم چشم امید به چاه‌های نفت دوخته‌اند تا جوانان به آینده امیدوار باشند.

وی تاکید کرد: کشاورزی منطقه به دلیل استقرار ارتش و ممنوعیت تردد کشاورزان به زمین‌های مربوطه، موجبات عقب‌ماندگی اقتصادی منطقه را فراهم کرده است و از سوی دیگر نبود آب کافی، آنان را مجبور به رها کردن کشاورزی کرده است.

نماینده دشت آزادگان در ادامه به برخی مشکلات دامداران و کشاورزان منطقه اشاره و خواستار حل آنها شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet