خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/22 12:05:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده کرج: دولت مقتدر دولتی است که از نظارت خوشحال باشد

نماینده مردم کرج تصریح کرد: دولت مقتدر دولتی است که از نظارت خوشحال باشد، چون با نظارت است که می‌توانیم ضعف‌ها را پیدا کرده و در امر خدمتگزاری موفق باشیم.

"عزیز اکبریان" ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن جنایات اسراییل در غزه گفت: ‌امروزه انقلاب کبیر خمینی (ره) با تاسی از نهضت بزرگ حسینی همچنان کاخ‌های استکبار جهانی را به لرزه در می‌آورد و توطئه‌های آن‌ها را در لشکرکشی به خاورمیانه خصوصا در افغانستان، ‌عراق، لبنان و فلسطین با شکست مواجه می‌کند.

وی افزود: ادامه تجاوز رژیم اشغالگر قدس به سرزمین غزه لکه ننگینی بر دامن این رژیم و حامیان آن و سازمان‌های بین‌المللی خواهد بود و انشاءالله به زودی شاهد نابودی این رژیم غاصب با قهر انقلابی ملت‌های مسلمان خواهیم بود و همه ملت‌های موحد در سراسر دنیا ندای مرگ بر اسراییل سر خواهند داد.

نماینده کرج ادامه داد: مردم ایثارگر و انقلابی ایران نیز به عنوان پرچمدار مبارز با استکبار جهانی در همه صحنه‌ها آماده هستند و همه سختی‌ها و مشکلات را تحمل می‌کنند. لذا این‌ها رسالت نمایندگی ما را براساس سوگندی که خورده‌ایم، چندین برابر می‌کند و باید در جهت اقتدار و عزت ایران اسلامی در تمام ابعاد تلاش کنیم.

اکبریان تصریح کرد: مجلسی که قدرتمند، پرتلاش، دلسوز و مقتدر باشد می‌تواند تحقق بخش فرامین امام راحل که فرمودند مجلس در راس ا مور است، باشد. مجلسی که شهید مدرس را به عنوان اسوه برای خود معرفی می‌کند، باید بداند یکی از ویژگی‌های مهم شهید مدرس درایت و شجاعت او در قانون‌گذاری و نظارت است.

وی با بیان این‌که همه باید به دور از جنجال‌های سیاسی برای آینده کشور برنامه‌های زیربنایی و اصولی درستی داشته باشیم، گفت: بعد نظارتی مجلس یکی از وظایف خطیر قوه مقننه است که باید آن را احیاء کنیم. مجلسی که بعد نظارتی نداشته باشد، قطعا مجلسی بی‌روح و ضعیف خواهد بود، دولت مقتدر دولتی است که از نظارت خوشحال باشد، چون با نظارت است که می‌توانیم ضعف‌ها را پیدا کرده و در امر خدمتگزاری موفق باشیم.

اکبریان با بیان این‌که ‌نظارت مجلس بر اصل 44 قانون اساسی که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده چقدر است؟ ادامه داد: آیا واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی به درستی انجام شده است؟ یا این که یک شبه دولت جدیدی به وجود آمده است.

وی ادامه داد: نظارت مجلس بر قانون چشم‌انداز 20 ساله و برنامه چهارم توسعه چقدر بوده است؟ تورم و گرانی خصوصا در بخش مسکن و کالاهای اساسی از مسائل بسیار مهم و حساس است که مردم همیشه از نمایندگان و دولتمردان خواستار حل آن هستند که بایستی برای حل آن تلاش منطقی درستی داشته باشیم.

اکبریان افزود: اصلاحات اقتصادی و هدفمند کردن یارانه‌ها از جمله موارد مهم و خواست مردم و مقام معظم رهبری است، اما در اجرای آن بایستی از نظرات کارشناسان و متخصصان امور و دلسوزان با تجربه نظام در عرصه‌های مختلف استفاده کرد.

وی حرکت تک بعدی را منجر به شکست دانست که ضررهای جبران ناپذیری به کشور وارد خواهد کرد.

نماینده کرج با اشاره به بیکاری جوانان آن را از مسائل مهم برشمرد و گفت: ‌سرمنشاء بسیاری از مشکلات و نابسامانی‌ها بیکاری است. امروزه خانواده‌ای نیست که جوان بیکار نداشته باشد، کمبود نقدینگی در شرکت‌ها و کارخانجات و صنایع تولیدی بسیار پیچیده است و ادامه این روند منجر به تعطیلی بسیاری از آن‌ها خواهد شد.

وی با انتقاد از هماهنگی ضعیف تیم صنعتی و اقتصادی، عدم حمایت از سیستم بانکی و واردات بی‌رویه کالاهای نامرغوب را عامل وارد کردن ضررهای جبران‌ناپذیر بر صنعت و تولید کشور دانست.

اکبریان از دولت رسیدگی به مشکلات کشاورزان را خواستار شد و گفت: آموزش و پرورش هم یکی از اصلی‌ترین وزارتخانه‌هاست که با مشکلات شدیدی که دارد باعث ناراحتی و نارضایتی معلمان و آموزشیاران شده است.

نماینده کرج هم‌چنین به مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری شهرستان کرج را ایران کوچک معرفی کردند، این شهرستان 4 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است.

وی افزود: متاسفانه نرخ بیکاری در این شهرستان بالای 20 درصد است و از نظر ساختار اداری دارای مشکلات جدید و محرومیت در برخی مناطق است. لذا از ریاست جمهور می‌خواهیم نسبت به ارتقاء ساختار غرب استان تهران دستور دهد تا مشکلات مردم کرج و شهرهای غرب تهران حل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet