هدر اصلی
1387/10/22 17:43:00
سرویس کمیسیون ها

حضور اعضای سندیکای صنعت برق کشور در جلسه کمیسیون انرژی

اعضای سندیکای صنعت برق کشور با حضور در جلسه امروز کمیسیون انرژی، گزارشی را از فعالیت‌های خود ارائه کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی ادیانی راد" سخنگوی کمیسیون انرژی در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه روز یکشنبه کمیسیون انرژی اظهار داشت: اعضای سندیکای صنعت برق در کمیسیون حضور یافتند و آقای پارسا رئیس هیات مدیره سندیکا گزارشی را ارائه کردند.

وی با بیان اینکه یکی از محورهای گزارش، تبیین اهداف سندیکا بود، یادآور شد: مشاوره دادن، تعامل علمی و فنی با مسئولین کشوری، تجمیع و تمرکز مجموعه ظرفیتها و توانمندیهای موجود کشور در حوزه صنعت برقرق، ساماندهی شرکت ها و موسساتی که در حوزه صنعت برق فعالیت دارند، انتقال تکنولوژی و فنون برق کشور و صادرات صنعت برق از جمله اهداف این سندیکا است.

سخنگوی کمیسیون انرژی خاطرنشان کرد: براساس گزارش ارائه شده صنعت برق کشور حدود 90درصد به خودکفایی رسیده و نقطه اتکاء مطمئنی برای مسئولین کشور در حوزه انرژی است.

وی افزود: ما در سال بالغ بر یک و نیم میلیارد دلار صادرات برق داریم.

ادیانی راد اظهار داشت: تصویب قوانینی در جهت سرعت دادن به سرمایه گذاری‌های جدی و لازم برای توسعه صنعت برق یکی از انتظاراتی بود که اعضاء سندیکای برق از مجلس داشتند.

وی تصریح کرد: همچنین فراهم کردن سازوکار لازم برای توجه جدی به بخش خصوصی و واگذاری صنعت برق به بخش خصوصی از دیگر توقعات اعضاء سندیکای برق بود. آنها همینطور خواهان استمرار فعالیت کمیته سه جانبه کمیسیون انرژی، وزارت نیرو و سندیکای صنعت برق بودند.

سخنگوی کمیسیون انرژی گفت: براساس این گزارش مهمترین چالشی که سندیکا با آن مواجه است عدم پرداخت طلب 4 میلیارد تومانی سندیکا از وزارت نیرو است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet