هدر موبایل
1387/10/23 10:31:00
سرویس اقتصادی
ابلاغ سیاست‌های عدالت و پیشرفت (3)

رجایی: در برنامه پنجم باید ساختارسازی‌های لازم برای رشد اقتصادی صورت گیرد

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در برنامه پنجم توسعه باید ساختار سازی‌های ابتدایی کشور در جهت جهش‌ها و رشد جدی اقتصادی و حضور اقتصاد ایران در عرصه جهانی باشد.

"عباس رجایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت بابیان اینکه در برنامه چهارم توسعه شرایط برای محقق شدن برخی از اهداف فراهم نشده است، گفت: اما در مجموع برنامه خوبی بوده و در صورت تحقق شرایط بسیار خوبی را برای کشور به وجود می‌آورد.

رجایی اظهار داشت: در نتایج این برنامه متاسفانه در زمینه رشد، آمار و ارقام قابل توجهی وجود ندارد اگر چه در بعضی از بخش‌ها اقدامات مفیدی صورت گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد در برنامه پنجم توسعه این مشکل حل شود و جبران برنامه چهارم نیز صورت گیرد.

رییس کمیسیون کشاورزی با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره برنامه پنجم توسعه گفت: این برنامه باید همراه با جهش اقتصادی، حرکت جدی بخش خصوصی، آزادسازی اقتصاد، همچنین کوچک شدن دولت و مشارکت تشکل‌های مردم نهاد در مجموعه تصمیم‌گیری‌های کشور صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه در برنامه پنجم توسعه باید ساختار سازی‌های ابتدایی کشور در جهت جهش‌ها و رشد جدی اقتصادی و حضور اقتصاد ایران در عرصه جهانی باشد گفت: این رشد باید به گونه‌ای باشد که ما در برنامه‌های ششم و هفتم نیازی به ساختارسازی‌های اولیه نداشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه پنجم باید تصویب این ساختارسازی‌ها به انتها برسد و شرایط برای گام‌های اساسی در تحولات کشور تحقق یابد.

وی توسعه بخش کشاورزی و افزایش بهره‌وری را از جمله ارکان اصلی و مهم در این بخش دانست و گفت: برنامه‌های خوبی را برای آن پیش بینی می‌کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet