شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/23 10:03:00
سرویس اقتصادی
ابلاغ سیاست‌های پیشرفت و عدالت (2)

کاتوزیان: با صرف درآمدهای منابع انرژی برای توسعه،‌ نسل‌های آینده نیز از این منابع بهره‌مند می‌شوند

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با واریز بخشی از درآمدهای حاصل از منابع انرژی به صندوق توسعه ملی، نسل‌های آینده نیز از این منابع بهره‌مند می‌شوند.

"حمید رضا کاتوزیان" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه منابع فسیلی و انرژی کشور تنها متعلق به نسل ما نمی‌باشد، تاکید کرد: نگاه ما باید به این مسائل عوض شود.

نماینده مردم تهران اظهار داشت: با توجه به اینکه این منابع متعلق به تمام نسل‌ها می‌باشد صندوق توسعه ملی پایه گذاری شده تا با واریز شدن درآمدهای حاصل از منابع انرژی به این صندوق، به عنوان منبع مالی برای توسعه کشور بهره‌داری شود.

رئیس کمیسیون انرژی با اشاره به اینکه این موضوع در ابلاغیه مقام معظم رهبری برای تبیین سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه نیز مورد تاکید قرار گرفته تصریح کرد: حتماً باید سهم بین نسلی تفاوت قائل شویم و به روشی عمل کنیم تا اگر امروز از این منابع استفاده می کنیم یک بخش بزرگی از استفاده ما صرف توسعه کشور شود تا نسل‌های بعدی نیز بتوانند از این توسعه استفاده کنند.

نماینده تهران با اشاره به یکی از بندهای ابلاغیه مقام معظم رهبری مبنی بر واریز سالانه حداقل 20 درصد از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز و فرآورده‌های نفتی به صندوق توسعه ملی گفت: این مسئله بسیار کلیدی باید در برنامه پنجم توسعه و بودجه سالانه حتماً مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: نباید هرآنچه که منابع وجود دارد را مورد استفاده قرار دهیم تا بعد از به پایان رسیدن آن مورد سرزنش نسل‌های بعد قرار بگیریم.

رئیس کمیسیون انرژی در مورد میزان کاهش وابستگی به بودجه های نفتی در برنامه چهارم توسعه گفت: به نظر من در این زمینه پیشرفت چندانی نداشته ایم و وابستگی ما در بودجه به نفت افزایش پیدا کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet