هدر موبایل
1387/10/23 11:00:00
سرویس کمیسیون ها
برای تامین نظر شورای نگهبان صورت گرفت

اصلاح لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با زورافزایی در کمیسیون فرهنگی

کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ایرادات شورای نگهبان بر لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مبارزه با زورافزایی (دوپینگ) را برطرف و آنرا مجددا برای این شورا ارسال کرد.

"جواد آرین‌منش" در گفت و گو با خانه ملت، در خصوص جلسه عصر روز گذشته این کمیسیون گفت: در این جلسه لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مبارزه با زورافزایی(دوپینگ) که اعاده شده از سوی شورای نگهبان بود مورد بررسی قرار گرفت.

به گفته وی شورای نگهبان این لایحه را چون عباراتی در آن ترجمه نگردیده بود یا معادل فارسی نداشت آن را مغایر اصل 15 قانون اساسی دانسته و خواسته تا قبل از بررسی دقیق‌تر این اشکال مرتفع شود.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: ایراد شورای نگهبان مرتفع و لایحه مجدداً آماده ارجاع به شورای نگهبان می‌باشد.

آرین‌منش دستورکار دیگر جلسه روز گذشته کمیسیون را بررسی لایحه انتشار و دسترسی آزاد عنوان کرد که این لایحه نیز از سوی شورای نگهبان به مجلس اعاده شده بود.

وی بابیان اینکه این شورا در مورد مواد 6 و 11 این لایحه اشکالاتی را بر مصوبه مجلس وارد دانسته خاطرنشان ساخت: در ماده شش این قانون آمده است که موسسات خصوصی با رعایت مقررات این قانون اطلاعات مورد نیاز افراد را که برای حمایت از حقوق افراد ضروری است در دسترس افراد قرار دهند که شورای نگهبان آن را حقوق خصوصی افراد می‌داند.

وی افزود: همچنین ماده 11 این قانون به ترویج شفافیت اطلاعات می‌پردازد که شورای محترم نگهبان بر این ماده نیز ایراداتی را وارد می‌داند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet