هدر موبایل
1386/04/04 11:36:00
سرویس اقتصادی
با تصویب مجلس

انتشار صورت دارایی مسئولان و کارگزاران نظام قبل از صدور رای قطعی ممنوع است

نمایندگان مجلس انتشار صورت دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام را قبل از صدور رای قطعی محکومیت ممنوع کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام به ماده‌ای رای دادند که کلیه مسئولان دستگاه‌ها مکلف شدند با درخواست کتبی مقامات موضوع این قانون یا رئیس سازمان بازرسی کل کشور، اطلاعات مربوط به دارایی افراد مورد درخواست را به همراه اسناد و مدارک در اسرع وقت تسلیم نمایند. سایر اشخاص مطلع با درخواست مقامات مذکور ملزم به همکاری و ارائه اطلاعات خود راجع به وضعیت دارایی مشمولان این قانون می‌باشند.

تخلف از این ماده برای مسئولان دستگاه‌ها موجب حبس تعزیری از دو تا چهار ماه یا انفصال موقت از خدمات دولتی و عمومی از شش ماه تا یکسال خواهد بود.

براساس مصوبه دیگر، صورت دارایی اشخاص موضوع این قانون محرمانه بوده و انتشار آن ممنوع است. دادگاه موظف است پس از صدور رای قطعی محکومیت، اسامی محکومان و خلاصه پرونده آنان را منتشر کرده و در اختیار رسانه‌های عمومی قرار دهد.

آیین نامه اجرایی این قانون ظرف سه ماه توسط وزارت دادگستری تهیه و پس از تایید رئیس قوه قضاییه به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

از تاریخ تصویب این قانون، قانون مربوط به رسیدگی به دارایی وزرا و کارمندان دولت اعم از کشوری و لشگری و شهرداری‌ها و موسسات وابسته به آنها مصوب 19 اسفند 1337 و سایر قوانین مغایر، لغو می‌گردد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet