هدر موبایل
1387/10/23 16:21:00
سرویس کمیسیون ها

بررسی مشکلات شرکت‌های خصوصی ناوگان هوایی در کمیسیون عمران

مخبر کمیسیون عمران با اشاره به حضور مدیران شرکت‌های هواپیمایی بخش خصوصی در جلسه امروز این کمیسیون گفت: در این جلسه وضعیت کنونی ناوگان هوایی و نقش بخش خصوصی، شرایط حاکم بر خصوصی سازی و مشکلات پیش روی آن مورد بحث قرار گرفت.

"ابوالقاسم رحمانی" نماینده اقلید در گفتگو با خبرنگار خانه ملت افزود: در این جلسه که اعضای هیات مدیره کیش ایر، آسمان و ماهان حضور داشتند یکی از مهمترین موضوعاتی که مطرح شد محدودیت دریافت یارانه‌های سوخت بود و اینکه قیمت فروش بلیط و ارائه خدمات در سفرهای هوایی برای این شرکت‌ها قیمت واقعی نیست و این در حالیست که تغییر یارانه‌های سوخت اثر منفی شدیدی بر وضعیت اقتصادی این شرکت‌ها برجای می گذارد.

مخبر کمیسیون عمران در ادامه بزرگترین مشکل ناوگان هواپیمایی خصوصی کشور را مسئله فعالیت غیراقتصادی عنوان کرد و گفت: با وجود آنکه این شرکت‌ها برای جا به جایی مسافر هزینه‌های قابل توجهی را متحمل می‌شوند از نظر اقتصادی کار آنها  ضرر دهی بالایی دارد و در این شرایط اگر با اجرای کامل طرح تحول اقتصادی سوخت از یارانه خارج شود مشکلات اقتصادی آنها نیز چند برابر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه 30 درصد مسافران ایران توسط هواپیماهای شرکت‌های خصوصی جابجا می‌شوند گفت: این سه شرکت هواپیمایی در حال حاضر 10هزار صندلی برای مسافران دارند و این رقم قابل توجهی است که باید در جهت افزایش آن تلاش‌های لازم صورت گیرد.

مخبر کمیسیون عمران همچنین از بررسی طرح اصلاح ماده (5) قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و افزود: باتوجه به اینکه این قانون در سال 65 به تصویب رسیده بود نیاز به اصلاح و بازنگری داشت و یکی از اصلاحاتی که صورت گرفت مربوط انتخاب نماینده این کمیسیون بود.

وی سپس به بررسی لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جریمه‌های مربوط به امور حمل و نقل اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه کمیسیون عمران به عنوان کمیسیون فرعی بررسی این لایحه معرفی شده است لذا در بخش حمل و نقل شهری، استاندارد جاده‌ها و علائم فنی اعضای کمیسیون به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet