شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/23 16:30:00
سرویس کمیسیون ها

پاسخگویی وزیر کشور به سوالات 12 نماینده در کمیسیون امنیت ملی

وزیر کشور با حضور در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به سوالات تعدادی از نمایندگان پاسخ داد.

"حسین سبحانی‌نیا" نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اعلام این مطلب گفت: در این جلسه که با حضور آقای "صادق محصولی" وزیر کشور برگزار شد سوالات 12 تن از نمایندگان مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: سوال آقای "محمدرضا میرتاج الدینی" نماینده تبریز در خصوص تغییر مکرر پلاک خودروها و مشکلات ناشی از نقل و انتقالات بود که پس از توضیحات وزیر قرار شد جلسه‌ای مشترک با مسئولین اجرایی راهنمایی و رانندگی گذاشته شود و موضوع از این طریق پیگیری گردد بنابراین ایشان فعلاً از پاسخ وزیر قانع شدند.

سبحانی نیا خاطرنشان کرد: سوال آقای "عباسعلی نورا" در مورد عدم اجرای قانون بیمه عمر کارکنان شهرداری‌ها از دیگر دستورهای جلسه امروز کمیسیون بود که با توضیحات وزیر کشور، ایشان قانع شدند.

نماینده نیشابور یادآور شد: همچنین در این جلسه سوال آقای جعفرقادری نماینده شیراز در مورد برنامه‌های وزارت کشور برای عمل به بند(ب) ماده 137 قانون برنامه چهارم توسعه مبنی بر واگذاری تصدی‌های قابل واگذاری به شهرداری‌ها مطرح گردید و پس از توضیحات وزیر در این خصوص ایشان قانع شدند.

وی ادامه داد: سوال آقای "محمد دهقان" نماینده چناران در مورد تعیین فرماندار برای شهر جدید تاسیس طرقبه و شاندیز نیز در دستور کار امروز بود که چون نظر ایشان در این مورد تامین شده بود طرح این سوال منتفی شد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در این جلسه سوال "امین شعبانی" نماینده سنندج در خصوص انتصاب مدیران اجرایی غیر بومی در کردستان نیز بررسی شد که ایشان از پاسخ وزیر به این سوال قانع نشدند.

وی ادامه داد: براساس آیین نامه جدید پس از اینکه نماینده‌ای از پاسخ وزیر قانع نشد، این سوال به هیات رئیسه ارجاع می‌شود و در آنجا پس از طی یک مکانیزم جدید دوباره سوال به کمیسیون ارسال خواهد شد.

سبحانی نیا تصریح کرد: سوال آقای "سیروس برنا" نماینده بروجن در خصوص علت استمرار خدمت فرمانداران یا بخشداران چهارمحال بختیاری که در آستانه بازنشستگی هستند در جلسه امروز کمیسیون مطرح گردید که ایشان از پاسخ وزیر قانع نشدند.

نماینده نیشابور یادآور شد: همچنین سوال آقای "فخرالدین حیدری" نماینده سقز و بانه در خصوص علت انسداد مرزهای بانه و حضرکانال مطرح شد و مقرر گردید نیروی انتظامی و معاون پارلمانی وزارت کشور به همراه نمایندگان استان کردستان این موضوع را پیگیری نمایند و نتیجه را به وزیر کشور اعلام کنند.

وی افزود:سوال آقای شهریاری نماینده بجنورد در خصوص علت شهرستان نشدن بخش راز و جرگلان نیز از دیگر سوالات مطرح شده در جلسه امروز بود که مقرر شد بررسی هایی در این خصوص صورت بگیرد و سپس نماینده مزبور اعلام کند که قانع شده است یا خیر .

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت: در این جلسه امروز سوال آقای "قدرت ا... علیخانی" نماینده قزوین در خصوص علت برخوردهای سیاسی بخشدار مرکزی شهرستان بویین زهرا و اعمال فشار بر اعضای شورای اسلامی خوتان و علی آباد مطرح شد که مقرر شد وزیر کشور جلسه‌ای را در این خصوص با استاندار تشکیل دهند.

وی افزود: همچنین سوال دیگر آقای علیخانی در مورد علت کارشکنی و عدم همکاری شهرداری قزوین با تعاونی مسکن کانون جانبازان استان قزوین برای صدور کاربری زمین این تعاونی به منظور احداث واحد مسکونی برای جانبازان و ایثارگران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ایشان از پاسخ وزیر قانع شدند.

سبحانی نیا خاطرنشان کرد: سوال آقای طاهرخانی نماینده تاکستان در خصوص علت سلب عضویت 3 تن از اعضای شورای شهر تاکستان و علت برخوردهای دوگانه و دخالت‌های ناروا در امور شوراهای اسلامی نیز از دیگر سوالات مطرح شده در این جلسه بود که مقرر شد هیاتی از سوی وزیر کشور این موضوع را پیگیری نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet