شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/24 09:43:00
سرویس بین الملل
اوباما و موضع‌گیری‌های اجباری علیه ایران (1)

سبحانی‌نیا: سخنان اوباما علیه ایران برای جلب رضایت لابی صهیونیستها است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر "باراک اوباما" علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: سخنان اوباما در واقع برای جلب رضایت لابی صهیونیست و در چاچوب سیاست‌های خاورمیانه‌ای آمریکا است.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص اظهارات اخیر اوباما رئیس جمهور منتخب آمریکا مبنی بر متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به صدور تروریسم و تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای و اینکه تعامل بهترین گزینه برای شروع سیاست آمریکا در قبال ایران است، تصریح کرد: در شرایط موجود و قبل از انتقال کامل قدرت به اوباما بعضاً شاهد اظهارات متناقض و گاهی تند از سوی وی نسبت به جمهوری اسلامی ایران هستیم که البته غیر منتظره نیست.

وی با بیان اینکه لابی صهیونیست، لابی تاثیرگذار و ذی نفوذی در سیاست‌های آمریکا است، یادآور شد: با توجه به اوضاع کنونی و تنگنایی که رژیم صهیونیستی در آن گرفتار شده است، فشارها به آمریکا از سوی اسرائیل برای موضع گیری تند علیه ایران افزایش یافته است.

نماینده نیشابور خاطرنشان کرد: در واقع اظهارات اخیر اوباما برای جلب رضایت لابی صهیونیست و در چارچوب سیاست‌های خاورمیانه‌ای تعیین شده نظام آمریکا است.

وی گفت: از سویی دیگر انتخاب "دنیس راس" مذاکره کننده پیشین صلح در خاورمیانه به منظور هماهنگ ساختن سیاست‌های راجع به ایران را می‌توان نگاه مثبت آقای اوباما نسبت به پیگیری و حل و فصل موضوع ایران از طریق مذاکره و گفتگو تلقی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet