هدر اصلی
1387/10/24 10:07:00
سرویس سیاسی
لاریجانی پیش از ترک تهران اعلام کرد:

حضور بیش از نیمی از روسای مجالس بین‌‏المجالس اسلامی در نشست استانبول

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بیش از نیمی از روسای مجالس عضو اتحادیه بین‌‏المجالس اسلامی در نشست فوق العاده کمیته اجرایی این اتحادیه حضور دارند.

به گزارش خانه ملت، دکتر "علی لاریجانی" که دقایقی پیش به منظور شرکت در نشست فوق العاده کمیته اجرایی بین المجالس عضو سازمان کنفرانس اسلامی عازم ترکیه شد، پیش از ترک تهران در جمع خبرنگاران پارلمانی  ابراز امیدواری کرد با برگزاری این اجلاس فشارها بر رژیم صهیونیستی افزایش یابد.

رییس قوه مقننه اظهار داشت: از مدت‌‏ها پیش بحث فعال شدن سازمان کنفرانس اسلامی چه در سطح سران و چه بین‌‏المجالس اسلامی در کشور مطرح بود و وزارت امور خارجه نیز بحث نشست سازمان کنفرانس اسلامی را پیگیری می‌‏کرد.

وی بابیان اینکه نشست کمیته اجرایی اتحادیه بین‌‏المجالس اسلامی در مواقع حساس می‌‏تواند برگزار شود، افزود: مذاکراتی با روسای برخی از مجالس عضو این اتحادیه صورت گرفت و در نهایت مقرر شد این نشست در ترکیه برگزار شود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: به دلیل حساسیت موضوع و مشکلات حادی که در غزه به وجود آمده است و همچنین رفتارهای سبوعانه رژیم صهیونیستی، تعداد زیادی از روسای مجالس کشورهای اسلامی و حتی برخی از آنها که عضو کمیته اجرایی نیستند در اجلاس استانبول حضور خواهند داشت.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حضور بیش از نیمی از روسای مجالس عضو اتحادیه بین‌‏المجالس اسلامی در این نشست، اهمیت اجلاس را بالا برده است.

لاریجانی در مورد دیگر برنامه‌های این سفر اظهار داشت: در حاشیه این اجلاس گفت‌‏و‌‏گوهایی با روسای مجالس کشورهای اسلامی که در سایر بخش‌‏ها فعال هستند، انجام خواهد شد.

وی همچنین از دیدار با رئیس‌‏جمهور و نخست‌‏وزیر ترکیه در این سفر خبر داد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور تروئیکای بین‌‏المجالس آسیایی در این نشست، تصریح کرد: احتمالا یک تحرک دیگری در این نشست انجام خواهد شد.

وی افزود: این موضوع بستگی به شرایط و نیز رایزنی‌‏ها با سایر مسوولان و مقامات خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet