خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/02/03 12:15:07
سرویس صحن
کارن خانلری تاکید کرد:

قدردانی از تلاش‌های مسئولان ایرانی در پی محکومیت نسل‌کشی ارامنه

نماینده مسیحیان شمال کشور در مجلس با یادآوری واقعه اسفناک نسل‌کشی ارامنه از سوی دولت عثمانی از تلاش‌های مسئولان جمهوری اسلامی برای محکومیت این اقدام ضد انسانی تشکر کرد.
قدردانی از تلاش‌های مسئولان ایرانی در پی محکومیت نسل‌کشی ارامنه نماینده مسیحیان شمال کشور در مجلس با یادآوری واقعه اسفناک نسل‌کشی ارامنه از سوی دولت عثمانی از تلاش‌های مسئولان جمهوری اسلامی برای محکومیت این اقدام ضد انسانی تشکر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/21720.jpg قدردانی,از,تلاش‌های,مسئولان,ایرانی,در,پی,محکومیت,نسل‌کشی,ارامنه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کارن خانلری در نشست  علنی امروز (سه‌شنبه 3 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود افزود: دخالت در امور داخلی سوریه، نقض صریح حقوق بشر و دخالت در سرنوشت ملت‌ها و اصل همزیستی مسالمت‌آمیز است و نفوذ و تعدی علنی نیروهای ویژه ترکیه به داخل خاک سوریه و حمایت مالی و نظامی ازگروه‌های تروریستی مخالف دولت سوریه و تهدید، ‌ارعاب شیعیان علوی، ‌اکراد، ارمنی‌ها و آشوریان سوریه به دست تروریست‌ها، از جمله سیاست‌های مبتنی بر استانداردهای دوگانه دولت‌های قدرت‌طلب و مرتجع در منطقه به رهبری آمریکا است.

نماینده مسیحیان ارامنه شمال ایران همچنین در مورد انتخابات ریاست جمهوری پیش رو تصریح کرد: انتخابات یازدهم ریاست جمهوری هم از نظر داخلی و هم از نظر خارجی انتخاباتی پراهمیت است و حفظ ارزش‌های بنیادین انقلاب و تداوم مشروعیت نظام از مهم‌ترین اهداف انتخاباتی پیش رو است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب سال حماسه سیاسی را رقم خواهد زد و این دیدگاه تعدد برنامه‌ها و کاندیداهای ریاست جمهوری قابل تامل و تحسین است.

خانلری ادامه داد: همکاران عزیز عمده مشکلات موجود در جامعه ارمنیان ایران به رغم غایت ویژه مسئولان کشوری به شکر خدا به صورت متداول در حال حل شدن است و از همکاران کمیسیون قضایی می خواهم در جهت تصویب طرح اصلاح ماده 881 مکرر قانون مدنی به تلاش‌های خود استمرار بخشند.

وی خطاب به مسئولان آموزش و پرورش کشور تصریح کرد: آموزش و پرورش باید نسبت به افزایش سهمیه استخدامی اقلیت‌های دینی اقدامات لازم را مبذول دارند.

خانلری تاکید کرد: از وزیر کشور می‌خواهم تا نسبت به تصریح در پرداخت تسهیلات اقلیت‌های دینی مصوب قانون بودجه مساعدت کند.

وی یادآور شد: همکاران عزیز بنده حامل پیام‌های بسیار مهم هموطنان ارمنی خود طی دو روز اخیر هستم که از نایب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و تنی چند از نمایندگان مجلس برای حضور در همایش نسل‌کشی ارمنیان که یکشنبه گذشته برگزار شده بود تشکر و قدردانی نمایم.

همایش روز یکشنبه در واقع یکی از مراسم‌های بی‌شماری است که به مناسبت سالروز نسل‌کشی ارامنه به دست حکومت عثمانی در سال 1294 برگزار می‌شود و برگزاری چنین مراسم‌هایی پاسداشت مظلومیت 1.5 میلیون قربانی بیگناه است که هر ساله در اقصی‌نقاط جهان برگزار می‌شود.

خانلری افزود: ارمنیان در تاریخ ایران همواره در کنار برادران مسلمان، کلیمی و آشوری خود از این سرزمین دفاع کرده و در راه تعالی ایران از هیچ مجاهدتی فروگذار نکرده‌اند و بر همین اساس از حکومت برخواسته از بطن خواست مردم یعنی جمهوری اسلامی ایران انتظار شناسایی رسمی نشل‌کشی ارمنیان را دارند و باید گفت که در روند این شناسایی تاکنون اقدامات مهمی شده که در این راه اولین موضع‌گیری جمهوری اسلامی به فرموده امام خمینی (ره) بازمی‌گردد که شهید چمران این نظرات را در سال 57 و در بهبوهه آن زمان اعلام کردند،‌طی این اظهارنظر امام از نسل‌کشی ارامنه به عنوان فاجعه بزرگ نام بردند و در قیاس ماهوی میان حکومت جبار عثمانی و حکومت اسلامی ایران گفتند: ایران مملکتی نیست که قتل‌عام تازه‌ای برای ارامنه تدارک ببیند و ایرانیان نیز چنین مردمانی نیستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: رویکرد امام راحل در مورد کشتار ارامنه که نشات گرفته از بینش عمیق امیرالمومنین است در کانون توجه و تحسین گسترده ارمنیان جهان قرار گرفته است.

نماینده مسیحیان شمال کشور، با تاکید بر حمایت‌های مسئولان ایرانی در ادوار گذشته از محکومیت نسل‌کشی ارامنه گفت: با وجود این اقدامات موثر و درک عمیق از موقعیت ایران در شرایط حساس منطقه‌ای و جهانی و با دلگرمی از منویات رهبر معظم انقلاب که فرموده‌اند دفاع از ملت‌های مظلوم جزو سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران است ما ارامنه ایران به تلاش‌های جمعی خود در زمینه محکومیت واقعه نسل‌کشی ارامنه ادامه خواهیم داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet