هدر موبایل
1387/10/24 14:31:00
سرویس کمیسیون ها

دفاع رئیس فراکسیون کارگری از خواسته کارگران تجمع کننده در مقابل مجلس

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در ارتباط با درخواست کارگران بازنشسته تامین اجتماعی که امروز درمقابل مجلس تجمع کرده بودند اظهار داشت: خواسته آنان منطقی و بحق است.

"علیرضا محجوب" که در گفتگو با خبر نگار خانه ملت سخن می‌گفت افزود: بازنشستگان تامین اجتماعی نیز همانند بازنشستگان کشوری و لشکری باید از مزایای "قانون خدمات کشوری" بهره‌مند شوند.

نماینده تهران خاطر نشان کرد: اعضای کمسیون اجتماعی در این خصوص سه هفته پیش با دولت جلسه داشتند و در آنجا مقرر شد تا کمیته‌ای مرکب از معاونان رئیس جمهور، رئیس سازمان تامین اجتماعی و وزیر رفاه و تامین اجتماعی پیگیر حل و فصل این موضوع شوند.

محجوب در خصوص تجمع کنندگان امروز صبح در مقابل مجلس گفت: بین 700 تا 800 تن از کسانی که نسبت به عدم برخورداری بازنشتگان تامین اجتماعی از قانون خدمات کشوری معترض بودند در این تجمع حضور داشتند و ویژگی خاص این تجمع این بود که هیچ شعاری در آن مطرح نشد و تجمع کنندگان ترجیح دادند که اعتراضشان را با "سکوت" به گوش مسئولان برسانند .

وی در پاسخ به این سوال که دولت چه استدلالی در این خصوص دارد؟ گفت: دولت نظرش اینست که این موضوع در بودجه لحاظ شده است اما آنچه در بودجه صراحت دارد اینست که تنها بازنشستگان لشکری و کشوری می‌توانند از این امکان برخوردار شوند و اعتراض تجمع کنندگان اینست که چرا باید در بهرمندی از مزایای قانون خدمات کشوری تبعیض قائل شد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس تصریح کرد: دولت حدود 8 هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در بودجه سالیانه چه رقمی برای بازنشستگان در ارتباط با خدمات کشوری مصوب شده است گفت: 730 میلیارد تومان برای این منظور در بودجه سالیانه دیده شد که دولت می‌گوید 760 میلیارد تومان آن هزینه شده است.

این گزارش می‌افزاید: صبح امروز جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی با تجمع مقابل مجلس نسبت به اعمال تبعیض بین بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشکری در بهره‌مندی از مزایای قانون خدمات کشوری اعتراض کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet