هدر اصلی
1387/10/24 13:44:00
سرویس بین الملل

رییس مجلس شورای اسلامی وارد آنکارا شد

رییس مجلس شورای اسلامی پس از ورود به آنکارا تاکید کرد: تمام کشورهای اسلامی و کشورهایی که چارچوب حقوق بشر را قبول دارند باید فشارهایشان را بر رژیم صهیونیستی برای توقف جنایات غزه زیاد کنند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، دکتر "علی لاریجانی" ساعت ده و بیست دقیقه دقیقه صبح امروز به وقت آنکارا وارد این شهر شد و مورد استقبال مقامات کشور ترکیه قرار گرفت.

لاریجانی در فرودگاه آنکارا در جمع خبرنگاران گفت: امیدواریم این ظلم عجیب و وحشتناکی که امروز رژیم صهیونیستی به مردم غزه روا داشته با تحرکاتی که در صحنه منطقه‌ای صورت می‌گیرد پایان بپذیرد.

وی بابیان اینکه رژیم صهیونیستی رژِیم ماجرا‌جو و سفاکی است که در سابقه خودش رفتارهای خشن و قتل عام‌هایی مثل دیریاسین را دارد، تاکید کرد: لذا باید تمام کشورهای اسلامی و کشورهایی که چارچوب حقوق بشر را قبول دارند فشارهایشان را زیاد کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه طی 17 الی 18 روز در غزه حدود یکهزار نفر شهید و 4 هزار نفر مجروح شدند که اغلب آنها کودک بودند تصریح کرد: اینها برای قرن حاضر نقاط سیاهی است.

لاریجانی اظهار داشت: پس از سالها پایداری و جانفشانی بر روی حقوق بشر، شاهدیم که در مقابل دیدگان بین‌المللی این طور سفاکانه در مورد مردم غزه عمل می‌شود اما برخی کشورها از کنار آن عبور می کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که با ادامه تلاش‌ها این حادثه خاتمه یابد.

وی در خصوص راهکارهای عملی برای قطع جنایت‌های رژیم صهیونیستی گفت: برخی کشورها

اقداماتی را در جهت قطع ارتباط با رژیم صهیونیستی شروع کرده‌اند که البته باید این را فراگیر کرد.

لاریجانی در پایان بار دیگر بر ضرورت ادامه تلاش‌ها برای یافتن راه‌هایی برای خاتمه دادن به بحران وحشتناک غزه تاکید کرد.

این گزارش می‌افزاید: رییس مجلس شورای اسلامی تا ساعاتی دیگر با رییس جمهور و نخست وزیر ترکیه دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet