هدر موبایل
1386/06/19 11:10:00
سرویس سیاسی
حدادعادل در جمع فرماندهان سپاه:

لازمه تبدیل فرهنگ به تمدن قدرت است

رئیس مجلس شورای اسلامی در هجدهمین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه با اشاره به نقش تاثیرگذار سپاه پاسداران لازمه تبدیل فرهنگ را به تمدن قدرت خواند.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، حدادعادل در این نشست گفت: لازمه قرار گرفتن یک اندیشه در متن جامعه قرار گرفتن آن در کنار قدرت است و لازمه منطقی تبدیل فرهنگ به تمدن قدرت است.

وی با اشاره به هجرت حضرت رسول اکرم به مدینه و بنا گذاشتن تمدن اسلامی و تشکیل سپاه اسلام گفت: سالروز ولادت تمدن اسلامی روزیست که پیامبر به عنوان رهبر جامعه اسلامی به مدینه النبی رفت و تمدن اسلامی را با تشکیل نیروی دفاعی و نظامی دایر کرد.

وی در ادامه گفت: ما که امروز این قرن را قرن بیداری اسلامی می‌نامیم. برهان ما این است که ما که امروز به آینده جهان اسلام با خوشبینی و امیدواری نظر می‌کنیم و ما که این قرن را قرن بیداری اسلامی در سراسر جهان می‌نامیم یک برهان ما این است که مسلمانان به این نکته مهم پی برده‌اند که باید اسلام را همه جانبه احیا کنند و این بعد ضروری و مهم اسلامی یعنی بعد قدرت و عزت را احیا کنند. آنکه حیات از سرزندگی و اراده حضور در صحنه‌های جهان دارد همین توجه جامعه اسلامی به ضرورت قدرت و عزت است.

مسلمانان به این نکته پی برده‌اند که باید اسلام را همه جانبه احیا کنند و این بعد ضروری اسلامی یعنی بعد قدرت و عزت را نیز احیا نمایند.

وی تصریح کرد: حیات و اراده حضور در صحنه‌های جهان حاصل توجه جامعه اسلامی به ضرورت قدرت و عزت است که سپاه بزرگترین نماد آن است و سپاه برخلاف قدرت‌های شیطانی که به دنبال سلطه جویی هستند یادآور ایمان به خدا، طرفداری از عدالت و اخلاق است.

وی تاکید کرد: نام سپاه تداعی کننده خدمت در راه خدا و قدرتی برای دفاع از مظلوم در برابر ظالم است و آنگونه که قدرت‌ها در دست سرمایه‌داران به منظور لشکرکشی برای نفت است، در نظام اسلامی قدرت برای حق و حقیقت و دفاع از مظلوم است.

رئیس مجلس با اشاره به نگرانی آمریکا از الگو قرار گرفتن جمهوری اسلامی ایران برای مسلمانان جهان گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حکایت از اراده امت اسلام برای ایستادن بر روی پای خود دارد و همین موجب نگرانی شخصی همچون بوش است که مبادا ابعاد فرهنگی و تمدن اسلامی و از جمله سپاه الگو قرار گیرد و اگر بی احترامی از سوی آنان به سپاه شکل می‌گیرد به جهت وحشت از گسترش این اندیشه است.

حدادعادل خواسته‌های مردم را نشانه‌های پاسخگویی حکومت به مردم خواند و افزود: امروز در کشور ثبات و امنیت برقرار است و من تصریح می‌کنم شما برادران سپاهی با سخت کوشی و بیداری سهم عمده‌ای در ایجاد امنیت داشته‌اید.

وی در ادامه گفت: وظیفه ما در مجلس حفظ وحدت با دیگر قوا است و باید در این راه مراقب دام‌های متعددی که گذاشته شده باشیم.

وی همچنین با اشاره به انتخابات مجلس هشتم در اسفند ماه سال جاری گفت: سپاه و ارتش باید به گونه‌ای عمل کنند تا حضور مردم در انتخابات موجب سربلندی کشور باشد،چرا که دشمنان می‌خواهند حضور کمرنگ مردم را در انتخابات مطرح کنند و بگویند در ایران دمکراسی نیست و این بهانه‌ای شود برای تبلیغ علیه ایران، به همین جهت شما باید به مردم کمک کنید تا با شور و نشاط در انتخابات حاضر شوند.

وی ادامه داد: ما در مجلس هفتم سعی کردیم قدر اعتماد مردم به اصولگرایان را بدانیم و در کنار شما در جبهه نظامی در جبهه قانونگذاری از انقلاب دفاع کنیم و مصوبات ما در موضوع هسته‌ای نشانه عزم مجلس بر استقلال کشور است.

وی با اشاره به هماهنگی میان مجلس و دولت و استقلال مجلس گفت: مردم نباید برخی اختلاف نظرها بین لوایح دولت و مجلس را به معنای ستیزه‌جویی مجلس تعبیر کنند بلکه این به معنای استقلال مجلس است و مجلس هفتم سعی در گام برداشتن در مسیر اصولگرایی دارد و این همان مسیری است که رهبر انقلاب شاخصه‌های آن را برای ما تعریف کرده‌اند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد مردم با حضور خود در انتخابات مجلس هشتم دشمنان را ناامید کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet