خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/25 12:38:00
سرویس بین الملل

آغاز به کار نشست فوق العاده کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس در استانبول

نشست فوق العاده کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی به منظور بررسی راه‌های متوقف ساختن فاجعه غزه امروز در استانبول ترکیه آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، این نشست یک‌روزه به درخواست رئیس مجلس شورای اسلامی و با حضور 17 رییس مجلس و هیات‌های پارلمانی 30 کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی برگزار می‌شود، بر اساس این گزارش، در ابتدای این نشست رئیس مجلس نجریه ریاست جلسه را به رئیس مجلس ترکیه تحویل خواهد داد و "علی لاریجانی اولین سخنران جلسه پس از مراسم افتتاحیه است.

بررسی راه‌های جلوگیری از استمرار حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه و همچنین بررسی راه‌های کمک‌رسانی به مردم این منطقه تک دستور جلسه امروز را تشکیل می‌دهد.

از راه کارهای این اجلاس پیشنهاد شده که گروهی از نمایندگان کشورهای اسلامی بر روی نوع کمک رسانی به مردم غزه و سفر به غزه نظارت داشته باشند.

"علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی به منظور شرکت در این اجلاس روز سه‌شنبه در صدر هیئتی بلندپایه پارلمانی و سیاسی عازم ترکیه شد.

وی عصر روز گذشته در آنکارا با رئیس جمهور و نخست وزیر ترکیه دیدار و درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی به ویژه بحران غزه گفتگو کرد و شامگاه سه‌شنبه عازم استانبول شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه در استانبول علاوه بر سخنرانی در اجلاس کمیته اجرایی، با برخی روسای مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی نیز دیدار خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet