خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/10/25 13:12:00
سرویس بین الملل

دبیر کل بین‌المجالس اسلامی آتش‌بس و محاکمه جنایتکاران را اهداف نشست استانبول عنوان کرد

دبیر کل اتحادیه بین المجالس اسلامی رسیدن به آتش‌بس و پایان دادن به محاصره و همچنین دعوت از امت اسلامی برای اتخاذ مواضعی واحد و محاکمه جنایتکاران را از جمله اهداف نشست استانبول عنوان کرد.

"محمد اورل قلیچ" در افتتاحیه نشست فوق العاده کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی گفت: اتحادیه بین المجالس تجاوزات. و تهاجمات هوایی رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند.

وی افزود: اسرائیل وحشیگری خود را در زمینه نسل کشی افزایش داده و با توجه به اینکه 19 روز از این فاجعه می‌گذرد تهاجمات خود در برابر دیدگان جهانیان ادامه می‌دهد، بدون اینکه کسی بتواند جلوی خودسری و خودخواهی این رژیم را بگیرد.

دبیر کل اتحادیه بین المجالس اسلامی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی به پیام مردم جهان برای جلوگیری از کشتار کودکان و زنان پاسخی نداده است.

اورل قلیچ با بیان اینکه این اجلاس برای محکوم کردن جنایات اسرائیل نیست، تصریح کرد: ما برای اتخاذ مواضع مهمی جمع شده‌ایم که برای متوقف کردن این بحران تصمیم بگیریم.

وی افزود: از جمله این تصمیمات ادامه رایزنی‌ها با جامعه بین المللی برای رسیدن به آتش‌بس و پایان دادن به محاصره و همچنین دعوت از امت اسلامی برای اتخاذ مواضعی واحد و محاکمه جنایتکاران است.

سپس خواستار تشکیل هیاتی از پارلمان‌های بین‌المجالس شد که بر نحوه کمک رسانی به مردم فلسطین نظارت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet