پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/25 15:11:00
سرویس صحن
با صدور بیانیه‌ای

نمایندگان مجلس خواستار بازگشایی فوری گذرگاه رفح شدند

۲۳۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از دولت مصر خواستند تا با بازگشایی فوری گذرگاه رفح امکان انتقال مجروحان جنگی و تامین نیازهای مردم غزه را فراهم کند.

این بیانیه که با 230 امضا تقدیم هیات رئیسه مجلس شده بود توسط حسن غفوری فرد عضو هیات رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز قرائت شد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

مقاومت اسطوره‌ای رزمندگان حماس و استقامت مظلومانه مردم فلسطین در برابر جنایات کم سابقه صهیونیست‌ها موجی از بیداری را در بین ملل مسلمان و همه آزادی خواهان جهان به وجود آورده است. حضور جمعیت های میلیونی در ایران و اقصی نقاط جهان در اعتراض به کشتار کودکان معصوم و زنان و مردان مظلوم غزه نشان دهنده افزایش نفرت عمومی نسبت به رژیم صهیونیستی و حامیان روسیاه آنها در آمریکا و اروپا بعشی از کشورهای عربی می باشد.

متاسفانه آنچه امروز قلب هر انسان با وجدانی را جریحه دار می کند، خیانت برخی سران عرب به مردم بی دفاع غزه است. جنایات بی وقفه صهیونیست ها نسبت به مردم فلسطین و سکوت برخی سران عرب و حمایت برخی دیگر از آنان از صهیونیست ها نشان از برنامه‌ریزی شوم و مشترک آمریکا، اسرائیل و خائنان عرب در برابر این مردم مظلوم دارد.

اصرار رژیم مصر در مسدود نگه داشتن گذرگاه رفح و عدم مجوز ارسال کمک به مردم فلسطین و جلوگیری از ابراز احساسات مردم مصر در حمایت از غزه اوج خیانت این رژیم غیرمردمی را در برابر یکی از ملت های مظلوم عربی نمایان ساخته و شرکت سران این رژیم را در جنایات ضد بشری صهیونیست ها به اثبات رسانده است.

برخی دیگر از رژیم های عربی نیز به جای حمایت از مردم فلسطین با اجرای دستورات سران کاخ سفید دست به سرکوب احساسات ضد صهیونیستی مردم خود یازیده و عملا به حمایت از جنایتکاران برخاستهاند.

امروز مردم غزه و فلسطین علاوه بر خنجر اسرائیل ضربه برخی سران خائن عرب که از پشت به آنها خنجر می زنند، را نیز تحمل می کنند. آنچه اکنون در فلسطین جریان دارد جنگ احزاب است اسرائیل با حمایت آمریکا و تعدادی از سران اروپا و برخی سازمان های بین المللی و با حمایت تعدادی از سران خائن عرب و با سکوت ذلت بار برخی دیگر از این سران و با حمایت امپراطوری خبری آمریکایی صهیونیستی آمده اند تا با حمله به خاک کوچک غزه و با به خاک و خون کشیدن کودکان و زنان ومردان فلسطینی به زعم خود مقاومت مردم فلسطین و سایر ملت ها را سرکوب کنند، اما به امید خداوند و با مقاومت مظلومانه مردم غزه و استقامت دلیرانه رزمندگان فلسطینی این بار نیز اسرائیل و حامیانش به خاک مذلت خواهند نشست و پوشالی بودن قدرت اسرائیل و آمریکا در برابر اراده پولادین رزمندگان فلسطین به اثبات خواهد رسید.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن مجدد جنایات بی رحمانه جانیان مفسد صهیونیستی و حامیان روسیاه آنها و ضمن تشکر از ملت ایران و همه ملت های جهان در حمایت از مرد غزه موارد ذیل را اعلام می داریم:

1-از دولت مصر می خواهیم از حمایت از رژیم اشغالگر قدس دست برداشته و بیش از این خشم ملت های مسلمان را بر نیانگیزد این دولت باید با بازگشایی فوری گذرگاه رفح امکان انتقال مجروحین جنگی و تامین نیازهای مردم غزه را میسر سازد.

2-ملت های عرب و به ویژه مردم مصر می دانند امروز خنجر برخی سران عرب به مردم فلسطین دردناک تر از جنایات صهیونیست هاست لازم است همه ملت ها و به ویژه مردم مصر به اعتراضات خود در برابر سازشکاران و خائنان عرب ادامه داده و با فشار به رژیم های خائن حمایت خود را از مردم مظلوم غزه تداوم بخشند.

3-اکنون که کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل نیز دز گزارش خود اقدامات رژیم صهیونیستی در برابر مردم بی دفاع غزه را به عنوان جنایت جنگی قابل پیگیری دانست از دولت جمهوری اسلامی ایران می خواهیم مطابق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی اولا از همه ظرفیت های خود برای وادار کردن شورای امنیت جهت ارجاع پرونده سران رژیم اشغالگر قدس به دادگاه بین المللی کیفری استفاده نماید و ثانیا با جلب نظر کشورهای مسلمان ضد صهیونیست تشکیل دادگاه جنایت جنگی وابسته به کشورهای مسلمان را در دستور کارخود قرار دهد تا این دادگاه اسلامی به جنایات سران این رژیم رسیدگی نموده و حکم این جانیان را که جز مرگ نیست صادر کند.

4- از پارلمان های کشورهای مسلمان و همه کشورهای آزادی خواه جهان می خواهیم بامحکوم کردن جنایات صهیونیست ها و هدایت دولت ها برای اقدام عملی در حمایت از مردم مظلوم غزه به فریاد اعتراض ملت های خود گوش فرا دهند.

5- حمایت ننگین کنگره آمریکا از جنایات بیر حمانه صهیونیست‌ها به عنوان تنها مجلس حامی جانیان در دنیا بار دیگر نامشروع بودن رژیم منحوس آمریکا را برای جهانیان اثبات نمود. عدم استماع فریادهای ملت ها و از جمله خود مردم آمریکا در حمایت از مردم غزه توسط این کنگره نشان داد که آنچه موجبات تشکیل کنگره را فراهم می کند رای واقعی مردم نیست، بلکه پول کارتل‌های صهیونیستی و بنگاه های تبلیغی سرمایه داری است که این کنگره را به وجود آورده است.

6- متاسفانه در قطعنامه ضعیف شورای امنیت سازمان ملل که به پیشنهاد طرفداران صهیونیست ها در خصوص غزه صادر شد برخلاف منشور سازمان ملل هیچ حمایتی از مردم فلسطین به عمل نیاورده است لازم است این شورا به مسوولیت تاریخی خود در جلوگیری از نسل کشی و جنایات ضد بشری صهیونیست ها عمل نموده و این رژیم منحوس را به عقب نشینی از غزه و آتش بس فوری وادار نماید.

در پایان ضمن حمایت مجدد از مردم غزه و رزمندگان حماس این کلام نورانی خداوند را یادآور می شویم که:

ان الله یدافع عن الذین آمنوا و ان تنصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم و نصر من الله و فتح قریب و بشر الصابرین.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet