هدر اصلی
1387/10/25 18:46:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

محسنی‌ثانی: در دنیای وارونه غرب شکنجه و کشتار دفاع از حقوق بشر خوانده می‌شود

"محمدرضا محسنی‌ثانی" گفت: در این دنیای وارونه غرب حمله و قتل و جنایت و ترور و تخریب و کشتار زن و بچه و طفل صغیر معنایش دفاع می‌شود و تجاوز آشکار و کشتار و شکنجه دفاع از حقوق بشر خوانده می‌شود.

به گزارش خانه ملت،‌متن نطق نماینده مردم سبزوار، جغتای و جوین اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس به این شرح است:-

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«الحمدلله والصلوه و السلام علی رسول الله و آله الطیبین الطاهرین و الشهداء و المقربین».

ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) و حزن و اندوه مصائب آل‌الله را به محضر مقدس حضرت بقیه‌الله الاعظم امام زمان و ولی‌نعمت و آقا و مولایمان امام رئوف، ثامن‌الحجج علی‌بن موسی‌الرضا (علیه افضل و التحیه و الثناء) و روح بلند و رفیع امام راحلمان و محضر مقام معظم رهبری و خانواده معزز شهداء، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و ملت عاشورایی ایران اسلامی و بخصوص مردم شریف و مؤمن و متدین و ولایت‌مدار حوزه‌های انتخابیه‌ام شهرستانهای سبزوار، جوین و جغتای که در همین جا بار دیگر از لطف و مهر و محبت خالصانه بی‌دریغشان تشکر و امتنان مجدد دارم، تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.

دهم محرم سال 61 هجری قمری یکروز بود به بلندی همه تاریخ، هر چند از صبح تا بعدازظهر بیشتر طول نکشید، اما حماسه‌ای را حضرت‌اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) خلق کردند که عاشورا شد و همان یکروز از ماه محرم و سال و قرن و زمان و مکان فراتر رفت و آنقدر عظمت یافت که تاریخ شد و بر زمان و مکان مسلط گردید و نمادی شد از عزت و آزادگی، نمادی شد از اخلاص و بندی، نمادی شد از تمامی حقیقت و مظلومیت و صبر و استقامت، نمادی شد از ایثار و شهادت و شهامت در مقابل همه کفر و الحاد و طاغوت و شرک و نفاق و حیاتی شد برای همه تاریخ و همه انسانها.

(30) سال پیش با الهام از انقلاب حسینی، انقلاب اسلامی ما شکل گرفت. در اکتبر سال 2006 هم عده‌ای از حسینیان و دانش‌آموختگان مکتب عاشورا از جنوب لبنان در یک جنگ نابرابر در (33) روز نماد تمامی کفر و استکبار جهانی را به زانو درآوردند و امروز در محرم 1430 بار دیگر یزیدیان زمان و عمربن سعدها و شمرهای صهیونیستی در پرتو سیاستهای معاویه آمریکا و انگلیس و کوفیان شیوخ منطقه چهره دیگری از ظلم و جنایت و کشتار و آتش و خون را در غزه به راه انداختند و ان‌شاءالله مختارهای زمان طومار جانیان و یزیدیان را به زودی خواهند پیچید.

در این دنیای وارونه غرب حمله و قتل و جنایت و ترور و تخریب و کشتار زن و بچه و طفل صغیر معنایش دفاع می‌شود. در این دنیای وارونه غرب که تجاوز آشکار و کشتار و شکنجه دفاع از حقوق بشر خوانده می‌شود. در این دنیای وارونه غرب که اسرائیل غاصب جنایتکار، مظلوم و مشتی زن و بچه بی‌دفاع محاصره شده در غزه ظالم و متجاوز خوانده می‌شوند باید وارونه شد تا آنها را همانطورکه هستند، دید و مانند خودشان جواب زور را با زور داد و این واژه‌های تحریف شده و وارونه را مانند خود آنها برایشان معنا کرد.

از ابلاغیه سیاستهای کلی برنامه پنجم توسط مقام معظم رهبری در آستانه تنظیم برنامه پنجم و لایحه بودجه 88 که درجهت تحقق برنامه چشم‌انداز باعث امید و عزت و عظمت و اقتدار ایران اسلامی خواهد شد صمیمانه سپاسگزارم و امیدوارم در دهه پیشرفت و عدالت که روح ابلاغیه نیز بر مبنای عدالت است، برنامه پنجم و لایحه بودجه و طرح تحولات اقتصادی با عنایت دولت خدمتگزار و شما برادران و خواهران همکار ارزشی و ولایی عادلانه بسته شود.

دولتمردان و مجلسیان! شما بارها و بارها به استان خراسان رضوی برای زیارت و آستان بوسی امام همام علی‌بن موسی‌الرضا (علیه‌السلام) مشرف شده‌اید و تا حدودی آشنا هستید، ولی من از این فرصت چند دقیقه‌ای می‌خواهم شما را به عمق بی‌عدالتی که تا بحال در بعضی از سرفصلها به این استان که نگین آسمانی مضجع مطهر و منور حضرت رضا (علیه‌السلام) در آن قرار دارد، آشنا کنم تا شاید بخاطر اردات شما به شمس ولایت در ایران اسلامی که قبلگاه شیعیان جهان است، جبران این همه عقب‌افتادگیها در برنامه پنجم و بودجه 88 دیده شود.

مسؤولین، برنامه‌ریزان و تنظیم‌کنندگان و تصویب‌کنندگان بودجه! آیا از خود پرسیده‌اید در این استانی که سالانه بیش از (20) میلیون زائر و توریست مسافر دارد و بزرگترین شریان پر تراکم کشور است و (80) درصد مسافریتها به صورت زمینی انجام می‌شود، چرا سهمش از (1500) کیلومتر آزادراههای کشور کمتر از (40) کیلومتر است؟ یعنی حدود (03/0) تراکم آزادراههای کشور. چرا (75) درصد راههای بین شهری و (80) درصد راههای روستایی استان دارای مشخصات فنی نیستند؟ چرا این استان پر تردد و تراکم باید حدود (15) درصد از متوسط شاخص راههای کشور عقب‌تر باشد؟ در سرفصل آب‌شرب بخصوص آب شرب بهداشتی روستایی قصه پر قصه‌تری داریم. فقط بخاطر قلت زمان که نمی‌توان (70) من مثنوی را در (7) دقیقه عرض کرد اشاره می‌کنم که برادران و خواهران و همکاران مجلس! استان خراسان بعنوان دومین استان کشور بعد از تهران در اکثر شاخصها از معدل کشور عقب‌تر است. نگاهی به اعداد و ارقام تملک‌داراییهای سرمایه‌ای یا بودجه‌های عمرانی خراسان در مقایسه با معدل استانهای کشور نشان می‌دهد که از نظر اعتبار سرانه در ردیف بیست و پنجم قرار داریم. متوسط سرانه تملک‌داراییهای سرمایه‌ای بین کل کشور (126) هزار تومان است، در حالیکه در استان خراسان علی‌رغم رشد این چند سال سرانه تنها (103) هزار تومان شده است و این درحالی است که بعضی از استانها تمامی جاده‌های بین شهریشان دارای آزادراه و سرانه اعتبارات عمرانی برخی استانها به بیش از (2) تا (3) برابر استان خراسان‌رضوی می‌رسد. اینجاست که عدالت زیر سؤال می‌روند و از همه ناگوارتر وضعیت شهرستانهای سبزوار، جوین و جغتای، حوزه‌های انتخابیه اینجانب است. چون استان خراسان که از معدل کشور عقب‌تر است، شهرستان سبزوار متأسفانه از معدل این استان هم عقب‌افتاده‌تر است. شهرستانی که همپای تاریخ قدمت دارد و یکی از کهن‌ترین و باستانی‌ترین شهرستانهاست. شهرستانی که در سینه خود تاریخ اشکانیان و ساسانیان را دارد و از بدو ظهور اسلام در دفاع از مکتب اهل بیت همواره حماسه‌ها داشته است و در سال 737 هجری قمری با شعار «سر بر دار می‌دهیم و تن به ذلت نمی‌دهیم» نهضت سربداران را تشکیل داد و شکست سختی بر حکومت مغولان وارد ساخت.

سبزواری که شهر مفاخری چون ابوالفضل بیهقی، خواجه نظام‌الملک طوسی، ابوالحسن بیهقی، عطاملک جوینی، حکیم حاج ملا هادی سبزواری، آیت‌الله العظمی سیدعبدالعلی سبزواری، ابن یمین، کاشفی، شریعتی و صدها عالم و دانشمند نامی بوده است و امروز هم بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهرها در استان خراسان‌رضوی بعد از مشهدمقدس می‌باشد، نه‌تنها از معدل شاخصهای توسعه استان عقب‌تر است بلکه در سرفصلهایی مانند راه، آب شرب بهداشتی روستایی، فضاهای ورزشی و بعضی شاخصها در زمره کوچکترین و محرومترین شهرستانهای خراسان رضوی و در ردیف هجدهم تا بیستم قرار دارد.

از صنایع مادر بزرگ و ملی در این شهرستان هیچ خبری نیست و در شهرستان سبزوار اصلاً صنعت قابل اعتنایی به غیر از یک کارخانه سیمان که الحمدلله اخیراً به همت و سرمایه‌گذاری مردم راه افتاده است به چشم نمی‌خورد.

وضعیت اشتغال بسیار پایین است و سیر مهاجرتها به سوی تهران و شهرهای بزرگ زیاد (نایب‌رئیس ـ جناب آقای محسنی! وقت شما خیلی وقت است تمام شده، بقیه آنرا به رسانه‌ها بدهید) در این مدت که مرتب به روستاها سر می‌زنم تعدادی پیرمرد و پیرزن روستایی در فراغ جوانان آواره خود به شهرها زانوی غم و تنهایی به خود گرفته‌اند و قهر طبیعت و خشکسالی مزید فقر و محرومیتشان شده است. نه از تولید و درآمد خبری است و نه از اشتغال و کار. کام کشاورزان بخاطر تعرفه پایین واردات بی‌رویه شکر یکی، دو سال است که چون چغندر...

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet