خبرگزاری خانه ملت

عید سعید فطر
1387/10/25 18:56:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده جهرم: کوتاهی در اجرای سیاستهای کلی برنامه پنجم گناهی نابخشودنی است

نماینده مردم جهرم گفت: محقق ساختن اهداف کمی و کیفی سیاستهای کلی برنامه پنجم توسعه ابلاغی رهبر انقلاب وظیفه سنگینی است که به بسیج همه امکانات کشور نیازمند است و کوتاهی و سستی در این مسیر گناهی نابخشودنی است.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "محمدرضا رضایی‌کوچی" دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

درود بر پیامبر خاتم (صلی‌الله علیه و آله) و اهل بیت عصمت و طهارتش. سلام بر سرور آزادگان عالم و اصحاب وفادارش. درود بر روح پرفتوح حضرت امام و آرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری.

خدا را شاکریم در روزگاری که تئوریهای نظام اقتصادی و سیاسی غرب و شرق وامانده از پاسخگویی به نیازهای مادی و معنوی ملت خود هستند، از نعمت بی‌همتای ولایت برخورداریم که نه‌تنها به اقتضائات زمان حال ما می‌اندیشد، بلکه آنجا که مجموعه قوای سه‌گانه نظام در پیچ و خمهای نحوه اداره امورات مختلف دچار مشکل گردند، نقشه راه حرکت نظام به سوی اهداف متعالی را به ما می‌آموزد.

سیاستهای کلی برنامه پنجم توسعه که در چارچوب سند چشم‌انداز بیست‌ساله با رویکرد مبنایی پیشرفت و عدالت از سوی رهبر فرزانه انقلاب خطاب به ریاست محترم جمهور ابلاغ گردید، سندی است که می‌بایست بند بند آن به برنامه‌های قابل اجراء در بخشهای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی تجزیه شده و همه دست‌اندرکاران اعم از حوزه قانون نظارت و قوای مجریه و قضاییه و سایر نهادهای حکومتی موظفند اهداف کمی و کیفی این سیاستها را تا پایان برنامه محقق سازند. انجام این وظیفه سنگین به بسیج همه امکانات کشور نیازمند است و کوتاهی و سستی در این مسیر گناهی نابخشودنی است.

فاجعه هولوکاست‌گونه غزه توسط رژیم اسرائیل را محکوم نموده و مقاومت مردم مسلمان و مظلوم و بی‌دفاع غزه را می‌ستاییم.

استان پهناور فارس با داشتن تاریخ کهن و قابلیتها و ظرفیتهای گوناگون متأسفانه در اکثر شاخصه‌های توسعه خصوصاً در بخش صنعت، راه و راه‌آهن و آموزش عالی با داشتن جمعیتی بیش از (4) میلیون نفر در جایگاه مناسبی قرار ندارد. گویا فریب کشاورزی بودن خود را خورده است که آنهم با خشکسالیهای پی‌درپی اثبات شد که در این بخش نیز توسعه پایداری را به چشم نخواهد دید.

لازم است با انتقال صنایع بزرگ نفت و گاز، ذوب‌آهن، فولاد و آلومینیوم و سیمان ارتقاء مراکز دانشگاهی، توسعه اماکن مذهبی و سیاحتی، علوم پزشکی، الکترونیک، کشاورزی و راه‌اندازی بزرگترین مرکز پژوهش و تحقیقات در زمینه خشکسالی فارس را تقویت نمود.

و اما در مورد حوزه انتخابیه‌ام شهرستان جهرم؛

خطه ما مهد نیکو مردم است                      دشت زر خیز است و نامش جهرم است

خطه ما شهره ایام شد                              چون که دارالمؤمنینش نام شد

در جنوب شرقی سرزمین باستانی پارس مردمانی ولایی زندگی می‌کنند که مُهر بندگی حق را بر پیشانی دارند، چونان نخلستانهای آن وادی سرافراز و مانند مأذنه‌های مساجد پرطنین و استوار.

آری، جهرم ما به سبب روحانیت اصیل، مجتهدین مبارز تاریخی‌اش (1200) شهید سرافرازش، حجاب زنان و عفاف مردانش در سال 67 در لسان رهبر فرزانه انقلاب دارالمؤمنین نام گرفت و امروز خیل عظیم دانشگاه دیدگان و فارغ‌التحصیلان مراکز علم و اجتهاد، شاعران و هنروران معاصر و روحیه تلاش و تولید و کارآفرینی که از مکتب تشیع به آنها رسیده است بر همه افتخارات گذشته این شهر افزوده است.

شاید نام بلند فقیه و مرجع تقلید، صاحب فتوای جهاد تنگستان فارس علیه استعمار روس و انگلیس حضرت آیت‌الله العظمی سیدعبدالحسین نجفی‌لاری و نوادگان و نتیجگان آن سلسله‌جنبان شیعی از آن جمله مبارز نستوه و امام جمعه فقید جهرم حضرت آیت‌الله سیدحسین آیت‌اللهی که روانش با شهدا محشور باد، نسخه اخلاق حسنه حضرت آیت‌الله حق‌شناس برای همه ایرانیان نامی آشنا باشد. مردان بزرگی که ایمان مردمان فارس با همیشه تاریخ وامدار تربیت و مجاهدتهای آنهاست.

در تقویم دفاع مقدس نام تابناک سرداران شهید لشکر مقدس المهدی، ازجمله شهید خلیل مطهرنیا، شهید علی‌اکبر رحمانیان، شهید ابراهیم ایل، شهید علی ناظم‌پور و حماسه حماسه‌سازان گردان ابوذر نامهای بی‌تکراری است که در نبرد تن و تانک راه تجاوز را بر متجاوزان سد کردند. حافظه انقلابیون هرگز نام آزادمرد رشید شهید حسن فرداسدی را که در چهارم آبان ماه 57 در میدان مصلای جهرم ماشه خشم مقدس انقلاب را بر مغز رئیس شهربانی و فرماندار نظامی شاه چکاند از یاد نبرده است.

جهرم شهری که بدلیل مرکزیت مبارزه روحانیت علیه رژیم ستمشاهی جرأت ورود شاه را در این شهر در زمان حیات ننگینش به او نداد. جهرم شهری که در زمره (11) شهر مورد غضب رژیم به مدت (5) ماه حکومت نظامی را در کنار شهرهای بزرگ کشور تجربه کرد. جهرم شهری که کشاورزان و باغداران این شهر آب را از عمق (350) متری زمین برداشت و در ارتفاع (20) متری به شهد شیرین خرمای شاهانی جهرم به مرکبات تبدیل می‌کنند، اما متأسفم که بگویم به ناچار به قیمتی کمتر از کاه می‌فروشند.

اینجانب با سپاس و تقدیر از حسن اعتماد مردم شریف شهرستان جهرم و با افتخار نمایندگی از این مردم مؤمن، ضمن حمایت قاطع از دولت عدالت‌محور نهم و قدردانی از خدمات این دولت در حوزه انتخابیه‌ام از مسؤولین ذی‌ربط در امور ذیل درخواست رسیدگی دارم.

از ریاست محترم جمهور درخواست دارم باتوجه به خشکسالیهای اخیر و سرمازدگی محصولات باغی و کشاورزی جهرم و واردات مرکبات که باعث ورشکستگی باغداران و کشاورزان شده، تیم تخصصی ویژه‌ای را جهت بازدید و بررسی مأمور و نتیجه را در دستور کار دولت محترم قرار دهد.

از وزیر محترم راه و ترابری می‌خواهم نسبت به تسریع در عملیات اجرایی بزرگراه شیراز ـ جهرم، لار ـ بندرعباس اقدام نموده و هرچه سریعتر مقدمات اجرایی پروژه راه‌آهن شیراز ـ جهرم ـ بندرعباس که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان فارس می‌باشد را فراهم و همچنین نسبت به راه‌اندازی مجدد پروازهای فرودگاه جهرم اقدام نمایند.

از وزیر محترم صنایع می‌خواهم درقالب طرح آمایش صنعت، زمینه صنعتی شدن شهرستان را بوجود آورد.

از وزیر محترم نفت می‌خواهم نسبت به احداث اتیلین مرکزی و شروع عملیات اجرایی پتروشیمی جهرم اقدام نمایند.

از وزیر محترم نیرو تسریع در عملیات اجرایی آبرسانی به شهر جهرم از سد سلمان فارسی و اجرای سایر پروژه‌های تأمین آب شرب و کشاورزی و تسریع در اتمام پروژه فاضلاب را خواستارم.

از وزیر محترم آموزش و پرورش خواهان رسیدگی بهتر به وضعیت معیشتی معلمان، بازنشستگان و رسیدگی به وضعیت معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزش را خواستارم.

از وزیر محترم کشور می‌خواهم مقدمات ارتقاء بخش خفر به شهرستان را فراهم نموده و در تبدیل مرکز بخش سیمکان به شهر و ایجاد بخش پشت‌پر سیمکان اقدام نماید. والسلام علیکم و رحمه‌الله

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet