شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/26 14:24:00
سرویس سیاسی
اگر برخی کشورها فتنه‌گری نکنند

لاریجانی: به زمان حل مساله غزه نزدیک می‌شویم

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مواضع اعلام شده در نشست استانبول اظهار داشت: اگر برخی کشورها فتنه نکنند، در حال نزدیک شدن به زمان حل مساله غزه هستیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی ظهر امروز (پنج‌شنبه) در فرودگاه مهرآباد تهران و در تشریح دستاوردهای اجلاس بین‌المحالس کشورهای اسلامی به خبرنگاران گفت: برخی کشورها در این اجلاس نشان دادند که می‌خواهند درک صحیحی از مساله ارائه دهند و به نظر می‌رسد مجموعه تحرکات در منطقه نشانه نزدیک شدن به آتش‌بس در غزه است.

وی با بیان این مطلب که این اجلاس نشان داد برای محکومیت جنایات صهیونیست‌ها اراده‌ای جدی وجود دارد، ادامه داد: در این اجلاس بحث‌هایی جدی درخصوص آتش‌بس و چگونگی حفظ حقوق فلسطینی‌ها مطرح شد.

لاریجانی با اشاره به بیانیه پایانی اجلاس تصریح کرد: در این بیانیه بر ضرورت برقراری آتش‌یس فوری و خروج نیروهای اشغالگر از غزه و بازگشایی گذرگاه‌ها تاکید شد.

وی از وضع مکانیزمی برای تشکیل یک حلقه اجرایی برای پیگیری مصوبات اجلاس با شرکت دبیر کل و چند کشور دیگر خبر داد و افزود: قرار است رایزنی‌هایی برای گشایش گذرگاه رفح صورت گیرد.

رئیس مجلس یادآور شد: یکی از بندهای مهم بیانیه، این بود که کشورهایی که با رژیم صهیونیستی گروه دوستی پارلمانی دارند آن را منحل کنند که برخی کشورها در همین روزها آن گروه‌ها را منحل کردند.

اجلاس یک روزه بین‌المجالس کشورهای عضو کنفرانس اسلامی دیشب با صدور بیانیه‌ای دراستانبول ترکیه به کار خود پایان داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet