هدر موبایل
1386/06/20 13:23:00
سرویس اقتصادی

توسلی زاده: باید تمام جوانب برای حذف سه صفر از واحد پول ملی سنجیده شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: باید تمام جوانب برای حذف سه صفر از واحد پول ملی سنجیده شود و عوارض آن نیز کنترل گردد تا این حرکت در مسیر مصلحت و خیر مردم صورت پذیرد.

محمدناصر توسلی زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص حذف سه صفر از واحد پول ملی گفت: گاهی در کشورهایی که ارزش پول ملی تحلیل پیدا می‌کند واحد ریال نقدینگی و ارزش خود را از دست می‌دهد. گاهی با این شیوه‌ها سعی در اصلاح ارزش وجه نقدینگی و رایج کشور دارند که بتوانند متناسب با نیازهای خرید کالاها وجه رایج را تنظیم کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه از دیر زمان واحد پول کشور ریال بوده ولی در محاسبات کمتر از آن استفاده شده به مرور زمان این واحد پولی حذف شده‌ است گفت: برای اصلاح این موضوع باید تدابیری انجام شود و در کشور ما نیز این مساله تجربه جدیدی می‌باشد که باید پیرامون این مساله تحقیق و بررسی بیشتری صورت پذیرد تا تبعات اقتصادی آن به مردم صدمه‌ای وارد ننماید.

وی ادامه داد: باید تمام جوانب سنجیده شود و عوارض آن نیز کنترل گردد تا این حرکت در مسیر مصلحت و خیر مردم صورت پذیرد،به گونه‌ای که مردم و سرمایه‌گذاران از این تغییر احساس خطر و وحشت نکنند.

توسلی زاده گفت: اگر در تحقیق و ارزیابی جواب مثبتی حاصل شد می‌توان با هماهنگی سازمان‌ها و دستگاه‌ها و تمام قوا اقدامی جامع صورت داد.

وی اظهار داشت: در تحلیل و بررسی این موضوع باید دید تورم چه وضعیتی خواهد داشت، اما بهتر است که بتوانیم وجه رایج کشور را اصلاح کنیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet