خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/10/29 14:43:00
سرویس سیاسی
ابلاغ سیاست‌های پیشرفت و عدالت (16)

کریمی قدوسی: تغییر ساختار سازمان ملل خواست همه آزادی‌خواهان جهان است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر ساختار سازمان ملل نه تنها خواسته ملت ایران است بلکه همه ملت‌های آزادی خواه جهان خواهان این تغییر هستند.

"جواد کریمی قدوسی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: سیاست‌های کلی ابلاغی در بخش امنیتی دفاعی راهبردهای برجسته‌ای را مشخص کرده است که یکی از این راهبردها برای نظام، راهبرد حضور هم در داخل و هم در خارج کشور است.

وی خاطرنشان کرد: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران برای رهایی منطقه از حضور بیگانگان، دستاوردهای قابل قبولی است.

نماینده مشهد و کلات یادآور شد: حمله آمریکا به عراق و افغانستان با هدف یک اشغال طولانی و مدت‌دار برنامه ریزی شده بود ولی با اتفاقات 5 سال گذشته ما شاهد امضای توافقنامه خروج آمریکا از عراق بودیم که علت این تحولات پیگیری‌های مستمر و دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی ایران بوده است.

کریمی قدوسی گفت: در این راستا تقویت ارتباطات وسیع و عمیق جمهوری اسلامی با کشورهای منطقه و حضور در سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی بسیار تاثیرگذار است.

وی در خصوص اصلاح ساختار سازمان ملل که یکی از بندهای سیاست‌های ابلاغی است اظهار داشت: تغییر ساختار سازمان ملل نه تنها خواست ملت ایران است بلکه خواسته همه مردم آزادی خواه جهان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سازمان ملل با ساختار فعلی کارآمد نیست، تصریح کرد: این سازمان نه تنها در مواقع بحرانی نمی‌تواند مدیریت لازم را داشته باشد بلکه در مواردی با جنایتکاران همراه می‌شود.

نماینده مشهد و کلات یادآور شد: فاتحان جنگ جهانی دوم، شورای امنیت سازمان ملل را طراحی و قدرت سیاسی جهان را با دادن حق وتو بین خودشان تقسیم کردند و ما شاهدیم در هر حادثه‌ای اگر این قدرتها مصوباتی را همراه با منافع خود نبینند آنها را وتو می کنند.

کریمی قدوسی تاکید کرد: حوادث رخ داده در دهه های اخیر بویژه در منطقه خاورمیانه، سند بسیار گویا و روشنی برای اثبات عدم توانایی سازمان ملل در استقرار صلح جهانی است، بنابراین افکار عمومی جهان و بسیاری از نخبگان سیاسی، حقوقی و امنیتی و بسیاری از دولتها امروز آمادگی این اصلاح ساختار را دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet