KHANEH MELLAT

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/06/20 14:27:00
سرویس سیاسی

رئیس مجلس نمایندگان بحرین خواستار حمایت مجلس از توسعه روابط تجاری با ایران شد

رئیس مجلس نمایندگان بحرین گفت: بحرین در آرزوی تقویت روابط و مناسبات برادرانه خود با جمهوری اسلامی ایران به سر می‌برد.

صلاح علی نایب رئیس مجلس نمایندگان بحرین و راشد الدوسری سفیر جدید این کشور صبح امروز سه شنبه با‌ دکتر غلامعلی حدادعادل رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این دیدار ابتدا دکتر حدادعادل با اشاره به اشتراکات تاریخی، جغرافیایی، دینی، فرهنگی دیرینه بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و بحرین، مناسبات فیمابین دو ملت را برادرانه و مودت آمیز توصیف کردند و گفتند: دو ملت ایران و بحرین از روح  واحدی در مناسبات دیرینه خود برخوردارند و ملت و مسئولان کشور برادر و همسایه بحرین با روحیات ملت ایران بخوبی آشنا هستند و می‌دانند که روحیه تجاوزگری و طمع ورزی در بین ملت ایران وجود ندارد.

ایشان با اشاره به سیاست همیشگی جمهوری اسلامی ایران در گسترش روابط و همکاری‌های خود با کشورهای همسایه و مسلمان بویژه کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس، اصل کلی حاکم بر روابط جمهوری اسلامی ایران با بحرین را دوستی و برادری و تفاهم خواندند و گفتند: آمریکا همواره در تلاش بوده، در دل همسایگان برادر و مسلمان، از ایران ترس و وحشت ایجاد کند که این القاء ترس هیچ مبنایی نداشته است.

ایشان افزودند: ایران قبل از انقلاب همان کشوری بود که پشت جبهه جنگ‌های اسرائیل علیه برادران عرب به شمار می‌رفت ولی جمهوری اسلامی ایران اکنون به توسعه هر چه بیشتر روابط و همکاری‌های خود با ملل مسلمان و همسایه می‌اندیشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، روابط پارلمانی دو کشور را نماد روابط دو ملت دانستند و بر لزوم گسترش بیش از پیش مناسبات و همکاری‌های پارلمانی فیمابین تاکید کردند.

در ادامه این دیدار همچنین صلاح علی نایب رئیس مجلس نمایندگان بحرین ضمن تاکید بر ضرورت گسترش و تقویت روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی، پیوندهای مشترک دو ملت بحرین و ایران را عمیق و دیرینه خواند و گفت: بحرین در آرزوی تقویت روابط و مناسبات برادرانه خود با جمهوری اسلامی ایران به سر می‌برد.

وی با اشاره به لزوم هوشیاری ملت‌های منطقه در مقابل اختلاف افکنی‌های آمریکا اظهار داشت: مصلحت ایجاب می‌کند روابط دوستانه و برادرانه کشورهای همسایه خلیج فارس هرچه بیشتر گسترش یابد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های درخور توجه اقتصادی در جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط تجاری خواستار حمایت هرچه بیشتر مجلس شورای اسلامی از گسترش این روابط شد.

در این دیدار همچنین راشد الدوسری سفیر جدید بحرین در تهران نیز روابط کشور متبوعش با جمهوری اسلامی ایران را خوب و رو به رشد خواند و گفت: اراده رهبران دو کشور بر توسعه هرچه بیشتر روابط و همکاری‌های منطقه‌ای در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تعلق دارد و باید از این ظرفیت‌ها به نحو کامل استفاده کرد.

وی با اشاره به حضور نیروهای بیگانه در خلیج فارس نیز بار دیگر بر موضع دولت بحرین مبنی بر عدم حمایت از اقدامات خارجی علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

در این دیدار همچنین مراتب دعوت رئیس مجلس نمایندگان بحرین از دکتر حدادعادل رئیس مجلس شورای اسلامی برای سفر به بحرین ابلاغ شد که ایشان ابراز امیدواری کردند در فرصت مناسب این دیدار صورت پذیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet