پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/29 13:00:00
سرویس فرهنگی

هدایت‌خواه: سهم فرهنگ از بودجه کل کشور باید به 10 درصد برسد

مخبر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای محقق شدن فرمایش مقام معظم رهبری در جهت رفع مظلومیت از فرهنگ بایستی سهم فرهنگ از بودجه به ۱۰ درصد از بودجه کل کشور برسد.

"ستار هدایت خواه" نماینده کهکیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص بودجه بخش فرهنگ در لایحه بودجه سال آینده گفت: هنوز اطلاعی از بودجه بخش فرهنگی در لایحه بودجه سال آینده در دست نیست ولی ارزیابی کلی ما از روند چند سال گذشته بهبود بودجه در سال آتی است.

وی تصریح کرد: از آغاز مجلس هفتم سهم فرهنگ از بودجه عمومی دولت 5/1 الی 2 درصد از کل بودجه دولت بوده است ولی با اهتمام مجلس هفتم و دولت نهم این سهم به 5/2 تا 3 درصد افزایش یافته است که البته همچنان این از نظر ما مطلوب نمی‌باشد.

مخبر کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: برای محقق شدن فرمایش مقام معظم رهبری در جهت رفع مظلومیت از فرهنگ بایستی سهم فرهنگ از بودجه به 10 درصد برسد که امیدواریم در بودجه 88 این توجه جدی‌تر شود و ما به جایی برسیم که این سهم به حد مطلوب و مورد انتظار برسد.

وی در مورد اینکه اگر بودجه بخش فرهنگ برای سال آینده دچار سکون شده باشد گفت: آنچه مسلم است این است که در مجلس بودجه نمی‌تواند دچار تغییر آنچنانی شود و مجلس تنها می‌تواند حداکثر 10 درصد بودجه را تغییر دهد.

هدایت‌خواه تصریح کرد: ما در کمیسیون تلاش می‌کنیم تا سهم فرهنگ را تقویت کنیم ولی این تلاش به تنهایی به جایی نمی‌رسد و نیاز به این است که همه مجلس به این حوزه اهتمام داشته باشند.

وی در ادامه گفت: این واقعیت تلخ وجود دارد که ما نمایندگان مجلس و یا منتخبان مردم در دولت،  به مطالبات مردم عمدتاً در قالب عمرانی و کمتر فرهنگی توجه می کنیم.

نماینده بویراحمد و دنا اظهار داشت: به همین جهت وقتی ما مطالبات مردم را دنبال می کنیم چون این مطالبات از نوع فرهنگی نیست به طور طبیعی توجه به بخش فرهنگی کمتر می‌شود در حالیکه بخش فرهنگ زیر بنای دیگر بخش‌ها است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet