هدر موبایل
1387/10/29 17:26:00
سرویس سیاسی
ابلاغ سیاست‌های پیشرفت و عدالت (18)

نماینده ایلام: رهبر انقلاب در سیاست‌های برنامه پنجم رویکردی موشکافانه داشتند

"داریوش قمری" (قنبری) گفت: در سیاست‌های کلان ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، رویکرد موشکافانه و دقت نظر ایشان در ارائه آمار و ارقام ویژگی برجسته‌ای است که باعث تمایز این ابلاغیه نسبت به ابلاغیه‌های قبلی شده است.

نماینده مردم ایلام که در گفتگو با خبرنگارخانه ملت سخن می‌گفت افزود: بطور مثال اختصاص سه درصد از بودجه سالیانه برای بخش پژوهش تا پیش از این سابقه نداشت که درابلاغیه‌های که برای برنامه‌های پنج ساله توسعه صادر می‌شد اشاره ای به آمار و شاخص های رشد بشود.

نماینده ایلام خاطر نشان کرد این حرکت می تواند حامل پیامی برای مردم و مسئولان نظام باشد مبنی بر تائید  مقام معظم رهبری بر یکسری مسائلااست که دولت در عرصه اجرا نسبت به آنها کوتاهی کرده است.

وی افزود به طور مثال رهبر انقلاب در سیاست‌های ابلاغی بر افزایش بودجه تحقیق و پژوهش به 3 درصد از تولید ناخالص داخلى تاکید کرده‌اند و این در حالیست سهم بخش پژوهش در دولت نهم به فراموشی سپرده شده است.

قمری در ادامه با اشاره به تقویت نقش مردم و اطلاعات مردمی در پیشگیری از تحرکات ضد امنیتی به عنوان یکی از محورهای مورد تاکید مقام معظم رهبری در ابلاغیه اخیر گفت: تقویت تعامل و ارتباط با مردم از جمله موضوعاتی است که در شرایط کنونی به شکل جدی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود گرچه در دولت نهم تحت عنوان سفرهای استانی یکسری حرکت‌هایی در قالب برقراری ارتباط مستقیم با مردم آغاز شد اما برداشت من اینست که سفرهای استانی رئیس جمهور و هیات دولت می‌توانست به افزایش اعتماد مردم و کاهش فاصله با آنها بینجامد، اما در عمل اینگونه نشد.

نماینده ایلام افزود: در شرایط حساس کنونی اعتماد عمومی می‌تواند کشور و نظام را از ضربه‌های احتمالی بیگانگان محفوظ کند لذا توجه و تاکید بر این موضوع می‌تواند آسیب‌های احتمالی را دفع کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet